Zoznámte sa s interpretmi vystupujúcimi na Red Bull Containeri na Grape.

Už len niekoľko dní zostáva do začiatku Grape festivalu a Red Bull Container je pomaly, ale isto na ceste na piešťanské lestisko. Kto na ňom vystúpi a čo vám budú interpreti zo strechy prerobeného lodného kontajnera hrať? Vypočujte si to najlepšie, čo doma máme.

Dj Shimo je známy hlavne na streetdance scéne, kde pôsobí ako battle a party DJ. Má za sebou účinkovanie na prestížnych battloch, tanečných festivaloch na Slovensku, ale aj v Európe. Aktívne už hral na Pohode, Grape, Uprisingu, Hip Hop žije. Žánrovo u neho dominuje Hip Hop a R&B, ale vo svojich setoch rád prechádza cez Funk, Disco, Soulfulhouse do multižánru. Jeho tvorbu si môžete vypočuť napríklad aj tu: https://soundcloud.com/djshimo

V hudobnej histórii vzniklo a pravdepodobne ešte vznikne veľké množstvo boybandov. Ty Nikdy BoyBand je však len jeden. Je to rap v jeho najčistejšej podobe. Spojenie dvoch hláv a dvoch svetov. Je to Idea & Boy Wonder.

Celý projekt vznikol úplne spontánne, bez akýchkoľvek väčších ambícií. Spoločná spolupráca však oboch aktérov nakopla tak, že celá vec vyústila v spoločnú platňu s veľavravným názvom Best Of, ktorá vyšla pod Ty Nikdy v apríli 2013. Po roku aj pár mesiacoch od vydania debutu na nás boyband zaútočil s pokračovaním. Album sa volá Galapágy a opäť je to výlet do neprebádaných krajín rapu. Irónia, punchlines, ale aj seriózne skladby – to všetko je boyband.

Moja Reč sa hlásila v hudobnom svete naposledy pred pár rokmi s mixtapom Dobrí Chlapci III. , ale ich doskový comeback sa skutočne vydaril. V apríli tohto roku vydali jeden z najočakávanejších albumov roka – Offline. Premiéra videoklipu k rovnomenému tracku vyšla na Red Bull webe. Tradičné gitarovky a silné beaty s výraznými bicími, miestami až rockovým soundom nepochbne patria k novému albumu chlapcov z Mojej Reči. Ich tracky o svete mimo online, ktorý nás pohlcuje, životných problémoch, oslavách úspechov, alkohole, láske a všadeprítomných dievčatách si môžete prísť zažiť z Red Bull Containera počas festivalovej soboty.

 

Má len 22 rokov a už hral ako DJ A$AP Nastovi, zúčastnil sa Red Bull Music Academy a reprezetuje HAHACREW, s ktorou má už jeden album. Práve robí na ďalších dvoch a svojom producetskom, rozbieha spolupráce s rôznými slovenskými aj českými interpretmi a zrejme sa mu darí. Reč je o DJ-ovi a producentovi Dalybovi, ktorý vystúpi na Red Bull Containeri v piatok.

Piatkovú noc uzavrie Dalybov vrstovník z Prahy. Jakub Strach alias NobodyListen už 8 rokov vystupuje po celej ČR a SR a má za sebou spoluprácu aj turné s menami ako Vladimir 518, Orion, Hugo Toxxx, Pil C a ďalšie. Predskakoval známym svetovým menám ako sú Rae Sremmurd, Skepta, Hudson Mohawk, Angel Haze, Portico, Thundercat alebo Sinjin Hawke. V roku 2014 bol vybraný medzi 14 najlepších producentov, s ktorými sa zúčastnil prestížnej Red Bull Music Academy Bass Camp, o rok na to sa stal oficiálnym ambasádorom Red Bull Music Academy a zúčastnil sa ročníka v Paríži. Vystúpil na zásadných festivaloch ako sú Grape, Rock For People, Beats For Love, High Jump, United Islands a veľa ďalších. NobodyListen má vlastný koncept Addict – reláciu na Rádiu 1 a offline eventy so zahraničnými hosťami. Zároveň je to prvý podcast Red Bull Music Academy v SR. Vypočujte si jeho tvorbu napríklad tu: www.soundcloud.com/vr-nobody

SOBOTA

Tanečný workshop na Grape ’16

Nielen hudobné vystúpenia budú súčasťou Red Bull Containeru. Sobotný program na tomto mieste v piešťanskom areáli na festivale Grape zaháji multižánrovový tanečný workshop vo vedení Mirca Otca (Mirec Otec). Predstavuje tri tanečné štýly, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou streetdance-ovej kultúry. Tentokrát na Grape Festivale Otec odprezentuje House Dance, Hip-Hop a Chicago Footwork tanečno-vizuálnou formou, ktorá ľudom ukáže nie len tanečné kroky, ale aj lifestyle spojený s týmito štýlmi. Pred workshopom sa na stage-i uskutoční spontánny all-style battle, ktorý divákom ukáže, ako si tanečníci porovnávajú svoje skills v rôznych štýloch. Príď si rozhýbať kosti pred ďalším festivalovým dňom!

Na Red Bul Containeri zahrajú aj Puristi. Slovensko-anglická elektropopová kapela pôsobiaca v Bratislave v júli 2012 vydala eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich chytľavý prvý singel Renaissance si rýchlo získal priazeň médií, videoklip bol vysielaný v rotácii na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM.

Počas krátkej histórie si Purist zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Vienna/Bratislava. V decembri 2014 vydali očakávaný debutový album Colourful Noise, ktorý nahrávali v prestížnych Red Bull Studios v Kodani. Ich elektropopový debut si vyslúžil pozitívne ohlasy nielen na domácej scéne a uznanie získal aj medzi kritikmi nomináciou za Najlepší Debut na Radio_Head Awards 2014.

V maji 2015 vydali videoklip ku skladbe Silence Keeps Us Alive, o ktory sa postaral renomovany reziser Roman Valent.

Po Purist DJ sete vysoko nastavenú latku nezníži ani Džunya G. DJ a producent s freestylovými setmi, v ktorých spája drum&bass, hip-hop, dubstep, downtempo, wonky či elektroniku.

Strapa netreba špeciálne predstavovať. Slovenský raper a freestyler bol v roku 2012 podobne ako FVLCRVM nominovaný na Radio_Head awards 2012 v dvoch kategóriach – Nováčik roka a Najlepší album v kategórii Hip-Hop, Rap a R&B. Je dvojnásobným víťazom celoslovenskej súťaže vo freestyle battli – Artattack Freestyle Battle, ktorý prvýkrát vyhral v roku 2006. V roku 2007 vydal EP MC, ktorý vedel priveľa, v roku 2008 mixtape 50:50, na ktorom spolupracoval s DJ Spinhandz, ktorý tiež vystúpi na Red Bull Containeri a v roku 2012 vydal s producentom Emeresom album 23, ktorý bol v roku 2013 ocenený zlatou platňou. Svoj druhý sólový album Versus vydal v septembri 2015 na vlastnej značke White Trash.
Duo Strapo feat Spinhandz vystúpi spoločne aj na streche Containeru.

U susedov veľmi dobre známy raper Smack sa na letisku so svojim jedinečným grime štýlom predstaví po prvýkrát, po nich český Norman Bates.

Mal to byť len nevinný bočný projekt člena udomácnenej math-pop kapely NVMERI (ex The Uniques). Projekt sa ale úplne vymkol spod kontroly po vydaní prvého EP Notch, čo prinieslo instantné uznanie zo strany veľkých hráčov klubovej scény u nás aj za hranicami.

FVLCRVM sa stal obľúbeným actom promotérov v strednej Európe. Zahral si po boku mien ako Hudson Mohawk, Just Blaze, Pomo, Tokimonsta, Big Dope P, Falty DL a ďalší.

Jeho zvuk je zmes internetových hnutí klubových scén z Los Angeles, New Jersey, Chicaga, Londýna či Tokia. Balancuje na pomedzí žánrov dnes známych ako Jersey Club, Footwork, Future Beats a Grime. Ale silný dôraz na explozívne beaty a organické melodické linky pramenia z jeho hrania v gospelových kapelách, kde vyrastal. Bol participantom na Red Bull Bass Camp Bratislave a je držiteľom ocenenia Objav roka 2014 na výročnom udeľovaní cien Radiohead Awards organizovaný Rádiom_FM.

Pišta Kráľovič svojim DJ setom uzatvorí sobotňajšiu festivalovú noc. To, čo vám zahrá, si môžeš vypočuť tu: www.soundcloud.com/fvlcrvm

Pustite si Spotify playlist a spravte si prehľad v interpretoch, ktorí vám tento rok zahrajú na Grape z Red Bull Containeru.

Viac informácií nájdete na:

Red Bull Container Grape line up

Zdroj: Red Bull