Žižkovská noc podesáté: přidáváme nová jména do lineupu, vstupenky na říjnový festival jsou v prodeji.

Neznáme hranice. A taky věříme, že do třetice to vyjde. Městský festival Žižkovská noc dvakrát zhatila pandemie, jeho pořadatelé se ale v mezičase zaměřili na proměnu aktivit, které nyní pod hlavičkou ŽN365 obsáhnou nejen jednu pražskou čtvrť, ale taky celý rok. Srdcem ale nadále zůstává tradiční festival, který za více než deset let od svého vzniku prošel nemenší proměnou. U příležitosti obnoveného předprodeje nyní zveřejňujeme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů. A protože nechceme stavět jen na jménech, jejichž koncerty jsme měli vidět už více než rok nazpět, potvrzujeme i nemálo nových položek na lineupu.

Mezi nimi dvě domácí kapely, které se zručně pohybují na pomezí alternativy a mainstreamové přístupnosti: letošní ŽN přivítá Khoibu a Teepee. I letos festival spolupracuje s okruhem kurátorů, od Earth Music či Punctum Tapes po agilní promotérky Mood Booking; a na cenu Vinyla nominovaný promotérský kolektiv Jednota stojí za pozváním divokého norského vokalisty Struleho Dagslanda. Expresivního umělce, který jedinečným způsobem ohýbá nejeden žánr, doprovodí v první den festivalu pěvecký sbor Lada. S novými, mimořádně silnými deskami přijedou na festival i kapely February a Sinks, na aktuální postpunkové noty zahrají i další čerstvá jméno v lineupu: němečtí Bleib Modern a italská kapela M!R!M.

Jsme rádi, že se do Prahy podívají Giant Swan, bristolské duo, které se za krátkou dobu vyšvihlo z undergroundu na soupisky výběrových festivalů jako Donaufest, Unsound anebo Melt. Čekáme pod kůži se zarývající temnou párty s čerstvým EP Do Not Be Afraid of Tenderness v zádech. Podobný přístup a intenzitu nabídne i slovenský rapper Gleb.

Ze jmen, která byla potvrzena na původní termín festivalu, dále uvítáme třeba punkrockové klasiky Konflikt, takřka nehrající emocorové srdcerváče Esazlesa, ale i silný rapový trojlístek Edúv syn, Fvck_kvlt a Playstation Princess. Koncert rapperky Arlety pak stvrdí, že tenhle žánr už dávno není jen machistickým hřiťátkem pro raněná ega. Na o poznání křehčí notu pak zahraje dreampopová hudebnice Ellie Dandelion.

Úplný seznam aktuálně potvrzených jmen, najdete na inovovaných webových stránkách festivalu.

Festival Žižkovská noc proběhne ve dnech 28.–30. října 2021. Předprodej na portále GoOut byl znovu spuštěn.

web • https://zizkovskanoc.net/
event •  https://www.facebook.com/events/347318623630212/
Ig • https://www.instagram.com/zizkovskanoc 
Fb • https://www.facebook.com/zizkovskanoc

 

Zdroj: TS