Zasnežovanie námestia – Big Air v meste Kremnica.

Hoci snehu vo všetkých mestách ubúda, v Kremnici je to naopak. V historickom centre nájdete poriadnu kopu snehu a námestie plné sánkujúcich sa detí. Nie, nedejú sa tu zázračné prírodné úkazy. Štefánikovo námestie umelo zasnežujú. A to má svoj dôvod.

„Tento rok už dokonca pomocou dvoch snežných diel umelo zasnežujeme kremnické námestie, pretože potrebujeme poriadnu kopu snehu na stavbu skoku a dopadu pre snowboardistov a freeskierov,“ vysvetlil organizátor podujatia Big Air v meste Ondrej Horváth.

Počas víkendu 7. a 8. februára sa na Štefánikovom námestí odskáče 12. ročník športovo-zábavného podujatia Big Air v meste Kremnica. Avšak do času, kým na námestie prídu veľké stroje a konštrukciu mostíka a skoku začnú pripravovať, snehovú horu môžu na zimné radovánky využívať deti.

Tento rok na Štefánikovom námestí, priamo v historickom srdci mesta uvidíte tie najlepšie akrobatické skoky snowboardistov a freeskierov.

„Tento ročník bude špecifický tým, že v ňom zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní. Získané body v Kremnici môžu pomôcť najlepším športovcom vydláždiť si cestu na svetový pohár a následne na olympiádu v roku 2022,“ upresnil Ondrej Horváth.

Podujatie je už tradične spojené s hudobnými koncertmi na námestí zadarmo.

V piatok 7. 2. na námestí zahrajú kapely Walter Schnitzelsson a DJ DayD. V sobotu 8. 2. sa návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic. A to všetko ZADARMO počas dvoch dní na Štefánikovom námestí.

Počas dvoch si diváci a návštevníci môžu užiť predĺžené otváracie hodiny kremnických múzeí a galérií, môžu sa tešiť na Big Air v meste Market, tvorivé dielne a špeciálnu zónu pre deti.

Ako to vyzeralo na poslednom BAvm v roku 2018? Pozri tu >>>

S podujatím Big Air v meste sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola vystúpia kapely a DJ’s zo Slovenska a Česka.

V piatok na Jägermeister Warm-up párty zahrajú a zarapujú Strapo, DJ DayD a Ventolin (CZ). V sobotu na pódiu vystúpi Para, Tusté Baletky, Škrupo a Changing Faces.

Vstup na párty len s platnou vstupenkou. Lístky kupuj v predpredaji tu >>> https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/big-air-v-meste-2020/

Príďte okúsiť atmosféru zimného festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. februára sa na vás tešia FRST Crew o. z. spolu s Jägermeistrom a Šafy Production.

Pre viac informácií sleduj stránku www.bavm.sk a sociálne siete Facebook a Instagram.

PIATOK 7.2.2020 Jägermeister Warm-Up Party
20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:00 – STRAPO
23:30 – DayD
01:00 – VENTOLIN (CZ)

SOBOTA 8. 2. 2020 Jägermeister Afterparty
20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:30 – PARA
00:00 – Tusté Baletky
01:00 – ŠKRUPO
03:00 – Changing Faces

Pre viac informácií sleduj stránku www.bavm.sk a sociálne siete Facebook a Instagram.

Big Air v meste 2020 Európsky pohár Vám prinášajú Občianske združenie FRST Crew, ŠAFY Production, Slovak Freestyle Team a Mesto Kremnica.

Zdroj: TS