XINDL X zahrá na festivale Žákovic Open najväčšie hity aj novinky!

Český hudobník Xindl X mieri na Slovensko! Priekopník novej pesničkárskej tvorby vystúpi na festivale Žákovic Open, ktorý sa koná od 25. do 26. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach.

Česká hudobná hviezda sa na Žákovic Open veľmi teší a návštevníkom predvedie to najlepšie zo svojej tvorby! Fanúšikovia si budú môcť naživo vychutnať Xindlove hity „Anděl“, „Chemie“ či „Dysgrafik“, ale aj novinky z albumu „Čecháček Made“.

Oceňovaný hudobník Xindl X vystúpi na 14. ročníku festivalu Žákovic Open v Trenčianskych Bohuslaviciach! Spevák, ktorý za svoju tvorbu zbiera ocenenia a zlaté platne, sa na slovenské publikum a festival s rodinnou atmosférou nesmierne teší. 25. júla predvedie návštevníkom Žákovic Open naživo megahity „Anděl“, „Chemie“, „Dysgrafik“, či „Láska v housce“. Chýbať nebudú ani novinky z posledného albumu!

Na festivaloch hrávam prierez zo všetkých štyroch doterajších albumov. Samozrejme, príde aj na také skladby ako „Anděl“, „Chemie“, ale aj na novinky z posledného CD „Čecháček Made.“  Rád hrávam nové veci, ktoré ľudia nemajú ešte napočúvané a rád sledujem ich reakcie. Mám veľkú radosť, že hociktoré veci z nového albumu fungujú na koncertoch rovnako dobre alebo aj lepšie ako moje osvedčené hitovky.“ Teší sa Xindl X.

XINLD X

Xindl X sa na festival Žákovic Open v krásnom prostredí Bošáckej doliny teší najmä kvôli atmosfére. Tú podľa neho slovenské publikum dokáže vytvoriť.

Myslím si, že na Slovensku je živšie publikum. Dokáže rozpútať lepšiu atmosféru, keď sa vám na koncerte darí. Na druhej strane tiež vám to dá viac vyžrať, keď práve nemáte svoj deň. Asi sa budem musieť snažiť…“ Smeje sa Xindl X.

Xindl X vo svojej hudbe kombinuje hiphopové frázovanie s folkom, jazzom a bluesom. Ťažiskom jeho skladieb sú však pesničkárske texty, osobná výpoveď a zmysel pre iróniu. O tom, že priekopníkovi českej pesničkárskej tvorbyje Slovensko blízke, svedčí aj jeho názor na slovenských hudobníkov.

„Mám veľmi rád IMT Smile, milujem Richarda Müllera, baví ma kapela Živé kvety a tiež Para, s ktorou sa na Žákovici stretnem. Mal som tú česť hosťovať na albume hiphopovej slovenskej kapely AMO, ktorú som v tom čase nepoznal. A keď som si potom vypočul album, úplne ma dostal.“ Vysvetľuje český muzikant Xindl X.

14. ročník Žákovic Open bude plný netradičných hudobných spojení, ktoré v priateľskej atmosfére vznikajú spontánne na pódiu. Fanúšikovia dobrej zábavy a rodinnej atmosféry si od 25. do 26. júla môžu naživo vychutnať okrem Xindla X aj kapely HEX, Para, Le Payaco, Moja reč, Korben Dallas, Billy Barman a mnoho ďalších. Všetky potrebné informácie o hudobnom festivale Žákovic Open nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo na facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

0 ZO_vizual

Zdroj: Propaganda House s.r.o.