Xindl X predstaví pripravovaný album v predpremiére ako čecháček s gitarou na turné.

Jen před pár dny vypustil Xindl X do světa první skladbu z dokončeného alba ČECHÁČEK MADE (vyjde 18. 4.) a jeho Barbínu už téměř 350 000 lidí, klip naleznete zde

Zmiňovaná deska sice vyjde až v polovině března, ale všechny skladby už můžete slyšet živě během jarní šňůry s názvem ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ, které startuje na Slovensku 6. 3.  Na koncertech samozřejmě nebudou chybět ani další písně z Xindlova pera.  Plánované album ČECHÁČEK MADE by mělo být návratem ke Xindlovým písničkářským kořenům, proto se rozhodl písně v předpremiéře představit pouze sám s kytarou jako za svých folkových začátků.

„Být na podiu s kapelou za zády a koncertovat jen sám s kytarou proti sálu plnému lidí, jsou dvě zcela jiné disciplíny, dva zcela rozdílné zážitky.  I přesto, že hraní s kapelou je super a nabíjí mne energií, sólové hraní má zase navíc určité kouzlo, co hraní s kapelou nemá. Za těch sedm let, co jsem Xindlem, jsem zatím nepřišel na to, co mne baví víc, a myslím, že fanoušci se na tom také nemohou shodnout. Proto jsem dospěl ke schizofrennímu řešení – na jaře odjedu turné po malých klubech sám s kytarou a představím písně v podobě, v jaké vznikly. Na podzim se chystám nové písně představit s kapelou v podobě z desky na pěti velkých koncertech,“ dodává k jarnímu ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ Xindl X.

ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ bude mít celkem šest slovenských zastávek a šestnáct českých.

Xindl x foto Dalibor Konopac

Zastávky turné ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ na Slovensku
6. 3.       Bratislava, KC Dunaj, 20:00
7. 3.       Prievidza, Klub Art Point, 19:00
14. 3.     Nitra, Valašský šenk, 20:00
15. 3.     Žilina, Smerr, 20:00
21. 3.     Trenčín, Lúč, 20:00
22. 3.     Brezno, Bombura 20:00

Pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz a https://www.facebook.com/xindlxofficial .

Zdroj: Turner PR