Xindl X cez víkend odštartoval sériu pesničkárskych koncertov určenú výhradne slovenským poslucháčom.

Xindla X letos v Čechách na podiu neuvidíte. Zato na Slovensku si ho fanoušci mohou užít dosytnosti. Ve čtvrtek 21. listopadu odstartoval v Banské Bystrici sérii písničkářských koncertů určenou výhradně slovenským posluchačům.

Přijít na koncert Xindla X můžete ještě: 30. 11. do Hlboké při Senici, 6. 12. do Košic, 7. 12. do Prešova a 21. 12. do Žiaru nad Hronov (přesný přehled níže).

Xindl x foto Dalibor Konopac

Po zdejším úspěšném turné, které doprovázelo jeho zatím poslední studiovou desku Lá$ka, se sem rozhodl znovu vrátit a přidat dalších sedm koncertů. Své písně – stejně jako na jaře – představí v písničkářské podobě pouze s doprovodem kytary a jako host s ním opět vystoupí slovenská písničkářka Mirka Miškechová.

„Tušil jsem, že na Slovensku bude skvělé publikum, ale skutečnost ještě předčila moje očekávání. Atmosféra na koncertech byla fantastická. Také mne dost překvapilo, i přestože moje skladby zde rádia nehrají, že lidé se mnou odzpívali velkou část textů. Už po pár koncertech bylo jasné, že už nemůžu slovenské fanoušky zanedbávat jako doposud a musím sem začít jezdit častěji. Proto bych na podzim rád navštívil několik měst, kde jsem ještě nehrál a na jaře přidal ještě několik dalších míst,“ doplňuje Xindl X.

Banska B Michal Blasko

Mezi koncerty se čerstvý dvojnásobný otec bude vracet do Čech nejen za rodinou, ale také do studia, kde právě dokončuje nové album. Zmiňovaná nová deska by podle Xindla měla být ve znamení návratu k písničkářství: „Tentokrát nečekejte žádné výlety do jiných žánrů, ale přímočarou desku v komorním složení, na níž se ve všech písních míchá folk s rapem a popem. Album se bude jmenovat Čecháček Made a jak už název napovídá jedná se o album složené z protestsongů, mířících do vlastních řad“.

Pravidelně aktualizované informace naleznete na www.xindlx.czhttps://gplus.to/xindlxwww.bandzone.cz/xindlx  a na https://www.facebook.com/xindlxofficial .

30. 11.   Hlboká pri Senici – Festival Čaj o piatej, od 20:00
6. 12.     Košicích – Kasárne, od 20:00
7. 12.     Prešov – Bizzare Klub, od 20:00
21. 12.   Žiar nad Hronom – Festival Vianočka, MsKC Žiar nad Hronom, od 20:00

1377151_10151650682241296_617006937_n

Zdroj: Turner, PR
Foto: Michal Blaško a Dalibor Konopáč