Waves Vienna: Nový viedenský klubový festival!

Od 28. septembra až do 2. októbra ožije druhý viedenský obvod novým mestským klubovým festivalom Waves Vienna. Viedeň sa tak zaradí k mestám ako Berlín, Barcelona alebo Londýn. Waves Vienna si okrem etablovaných mien hudobnej scény kladie za cieľ poskytnúť priestor hlavne umelcom, o ktorých reč ešte len bude.

Jeho sekundárnou cieľovou skupinou sú preto profesionáli z hudobnej brandže. Preto je len logické, že Waves Vienna ponúkne okrem večerných koncertov aj konferenciu a priestor pre networking hudobným vydavateľom, agentom, publicistom a všetkým ostatným, ktorých profesia zasahuje do hudobnej oblasti.

Počas piatich dní sa v legendárnych viedenský kluboch ako Flex, Badeschiff, Pratersauna, ale aj v netradičných verejných mestských priestoroch predstaví viac ako 80 hudobných zoskupení na 12-tich pódiách.

Program festivalu Waves Vienna v duchu tohoročného hesla “East Meets West” ponúkne zahraničných účinkujúcich, ktorí už majú svoje miesto na scéne isté, spolu s lokálnymi, ktorí majú potenciál sa tým zabehnutým v blízkej dobe vyrovnať.

Pre Slovensko je len potešiteľné, že už vypredaný otvárací koncert obstará slovenská dvojica Longital v spoločnom vystúpení s projektom éterickej viedenskej klavírnej umelkyne Anji Paschq, známejšej ako Soap&skin. Svoj koncert odohrajú aj držitelia Radio_head Award Rádia_FM za najlepší album roka 2011 podľa kritikov, The Uniques a banskobystrickí Plastic Swans.

Festivalu sa zúčastní aj slovenský Wilsonic, ktorý má kurátorsky na starosti štvrtkovú festivalovú noc klubu Pratersauna, kde dostanú priestor talentovaní slovenskí producenti pokrokovej elektroniky, tvoriaci pod aliasmi Foolk, Teapot a Stroon. Svoju aktuálnu tanečnú selekciu predstaví aj muž v pozadí Wilsonicu, DJ Tibor Holoda.

Spomedzi headlinerov sa na festivale objavia také zvučné mená ako Andrew Weatherall, British Sea Power, Photek alebo aj Gang of Four z Británie. Z Nemecka NuDisco guru Munk, vydávajúci na prestížnej značke Gomma. Z Dánska prídu When Saint Go Machine, tešiaci sa čoraz väčšej obľube poslucháčov Rádia_FM a mnohí ďalší.

Kompletný program festivalu nájdete na oficiálnej stránke www.wavesvienna.at. Vstupenky sú k dispozícii na www.tixy.sk.

Waves A6
Waves

Zroj: Pendant
Publikoval: Redakcia GREGI.NET