Waves Bratislava opäť oživí Námestie SNP hudobným festivalom a odbornou konferenciou.

Po úspechu nultého ročníka sa Waves Bratislava 2014 bude konať 3.- 5. októbra v kluboch a priestoroch v okolí Starej tržnice. Waves Bratislava uvedie dve zásadné novinky.

Prvou je rozšírenie festivalového programu na dva dni, ktorý ponúkne viac ako 80 koncertov. Okrem toho prinesie aj odbornú hudobnú konferenciu, ktorú si tento rok podelí rovným dielom so sesterským podujatím Waves Vienna.

Waves Bratislava 2013_Stara trznica_PPE

Minulý rok festival Waves Bratislava navštívilo takmer 3000 ľudí a zozbieral množstvo pozitívnych hodnotení od návštevníkov, umelcov či médií. Zaslúžil sa o to nielen pre Slovensko nový formát showcase festivalu, či atraktívne rozmiestnenie jednotlivých klubov, ale aj silné základne fanúšikov a ich vôľa podporiť slovenské kapely.

Odborným ocenením pre Waves Vienna a Waves Bratislava bolo aj umiestnenie na shortliste v sekcii Najlepší indoor festival pre za rok 2013. Ako jediný festival tak minulý rok reprezentoval Slovensko v súťaži European Festival Awards.

Waves Bratislava 2013_Stara trznica

Nadchádzajúci ročník so sebou prínesie niekoľko noviniek. Zásadnou je rozšírenie programu na dva dni, čím festival ponúkne ešte komplexnejší pohľad na aktuálnu európsku hudobnú scénu.

Viac ako 80 umelcov z celej Európy tak bude mať príležitosť odprezentovať svoje kvality širokej verejnosti, ako aj odborníkom z brandže.

Waves Bratislava 2013_Primacialny Palac_panelove diskusie

Dôležitá zmena nastane aj v programe Waves Music Conference, ktorá sa tento rok podelí rovným dielom medzi oba sesterské festivaly. Bratislavská časť konferencie sa uskutoční v piatok 3. októbra v priestoroch hotela Crowne Plaza, iba na skok od festivalového centra na námestí SNP. Konferencia prinesie nielen diskusie o budúcnosti hudby a hudobného priemyslu, ale aj pohľad na slovenskú scénu a jej možnosti rozvoja či vývozu smerom na globálne trhy.

Mimoriadna pozornosť bude tento rok venovaná dvom krajinám reprezentujúcich motto festivalu “East meets West” – Chorvátsku a Holandsku. Obom bude v hudobnom i konferenčnom programe venované špeciálne miesto a predstavia viacero svojich umelcov ako aj odborníkov z hudobnej oblasti.

Waves Bratislava 2013_Primacialny palac_panelove diskusie 1

Waves sa opäť bude konať v osvedčených kluboch, ale aj miestach, ktoré sú pre koncerty netradičné. Stará tržnica, ako vlajková loď festivalu, bude doplnená ďalšími klubmi a priestormi vo svojom okolí. Spolu ponúknu viac ako 10 pódií s kapacitou cez 4000 miest a hudobným programom trvajúcim do ranných hodín.

Waves Festival 2014 sa uskutoční paralelne v susedných mestách, so samostatnými hudobnými festivalmi Waves Bratislava a Waves Vienna a spoločnou odbornou konferenciou. Obe festivalové mestá budú počas piatka a soboty prepojené autobusovou kyvadlovou dopravou, ktorá bude zadarmo pre držiteľov festivalovej permanentky Twin City.

Waves Bratislava 2013_Gorila.sk Urban Space_Katarzia

Lístky Waves Bratislava na jednotlivé dni budú stáť v predpredaji 15 eur, festivalová permanentka na oba dni 25 eur. Permanentka Twin City pre obe mestá vrátane kyvadlovej dopravy bude v predaji za 57 eur. Kompletný cenník vrátane cien v deň festivalu nájdete na www.wavesbratislava.com

Festival Waves Bratislava sa uskutoční 3.- 5. októbra 2014 na desiatich pódiách v samotnom srdci Bratislavy. Toto na Slovensku unikátne podujatie v sebe spája showcasový hudobný festival a odbornú konferenciu s cieľom podporiť to najlepšie z domácej i zahraničnej hudby a posunúť ju širokej i odbornej verejnosti, vydavateľstvám a médiám.

Waves Bratislava 2013_KC Dunaj

Základné fakty: WAVES BRATISLAVA – MUSIC FESTIVAL & CONFERENCE

10 Pódií – 2 Dni programu – viac ako 80 účinkujúcich

Od 3. do 5. októbra 2014 sa bude v Bratislave po druhý krát konať klubový showcase festival Waves Bratislava.

Nové talenty ako aj účinkujúci na prahu medzinárodného úspechu vystúpia počas dvoch dní na desiatich pódiách okolo námestia SNP v Bratislave.

Tento rok privíta festival Waves dve hosťujúce krajiny, Holandsko a Chorvátsko, ktoré budú mať v programe festivalu ako aj konferencie špeciálne zastúpenie.

Dátum konania: 3.-5. október 2014
Kluby: Stará tržnica (festivalové centrum) ~ KC Dunaj ~ Klub Dole ~ Nu Spirit Club ~ V-klub ~ Ateliér Babylon ~ Poľský Inštitút Bratislava ~ Gorila.sk Urban Space ~
Účinkujúci: Girl Band (IE) ~ Blaenavon (UK) ~ Knalpot (NL) ~ Alamo Race Track (NL) ~ Zapaska (UA) ~ Purist (SK) ~ Lovely Quinces (HR) ~ The Ills (SK) ~ Vlasta Popič (HR)… a ďalší!
Kapacita festivalu: 8.500 (Pia. – Sob.)
Web: www.wavesbratislava.com

Základné fakty: WAVES VIENNA – MUSIC FESTIVAL & CONFERENCE

12 pódií – 4 Dni programu – viac ako 100 účinkujúcich

Od 2. do 5. októbra 2014 sa bude vo Viedenskej metropole po štvrtýkrát konať klubový showcase festival Waves Vienna.

Nové talenty ako aj účinkujúci na prahu medzinárodného úspechu vystúpia počas štyroch dní na dvanástich pódiách okolo Dunajského kanála a prvého obvodu vo Viedni.

Tento rok privíta festival Waves dve hosťujúce krajiny, Holandsko a Chorvátsko, ktoré budú mať v programe festivalu ako aj konferencie špeciálne zastúpenie.

Dátum konania: 1.-5. október 2014
Kluby: Alte Post (festivalové centrum) ~Badeschiff ~ Brut ~ Flex ~ Flex Café ~ Haus der Musik* ~ Heuer ~ Heineken Music Train ~ Konzerthaus ~ Porgy & Bess ~ Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (konferenčné centrum) ~ Xpedit Lager * Friday only
Účinkujúci: The Hidden Cameras (CA) ~ First Aid Kit (SE) ~ Scott Matthew (AU) ~ Pional (ES) ~ Julia Marcell (PL) ~ Jennie Abrahamson (SE) ~ Carl et les Hommes-Boîtes (BE) ~ Mo Kenny (CA) ~ Alexis Taylor (Hot Chip) (UK) ~ Antimatter People (UK) ~ Atlanter (NO) ~ Blaenavon (UK) ~ Cheveu (FR) ~ Chili and the Whalekillers (IS) ~ Die Nerven (DE) ~ Garden City Movement (IL) ~ Giantree (AT) ~ Jaako Eino Kalevi (FI) ~ Johann Sebastian Bass (AT) ~ Kommando Elefant (AT) ~ Manu Delago Handmade (AT) ~ Mirel Wagner (FI) ~Nihils (AT) ~ Repetitor (RS) ~ Still Parade (DE) ~ Toulouse Lautrec (RO) ~ Us Lights (US) … a ďalší!
Kapacita festivalu: 15.000 (Str. – Sob.)
Web: www.wavesvienna.com

Lístky Waves Bratislava 2014:

Festival Pass – Predpredaj / Na mieste
BRATISLAVA Festival Pass ~ 2.- 4. okt. € 25 / € 30
Twin City Festival Pass (vrát. kyvadl. dopravy) ~ 2.- 4. okt. € 57 / € 64
VIENNA Festival Pass ~ 2.- 4. okt. € 49 / € 52
VIENNA Festival Pass incl. Opening ~ 1.- 4. okt. € 65/ € 70

Denné lístky – Predpredaj / Na mieste
Day Pass BRATISLAVA ~ 3. okt. / 4. okt. € 15 / € 20
Day Pass VIENNA ~ 3. okt. / 4. okt. € 29 / € 34
Discover New Music Day Pass VIENNA ~ 2. okt. € 11 / € 15
Official Opening @ Konzerthaus ~ 1. okt. € 27/ € 32

Konferencia
Twin City Conference Pass ~ 2. okt. – 3. okt. € 80
Day Conference Pass ~ Vienna 2. okt. / Bratislava 3. okt. € 40

Pro Pass (Twin City Festival Pass & Twin City Conference Pass; (vrát. kyvadl. dopravy, bez Official opening) € 125

Waves Bratislava logo 2014 cierne

Zdroj: Waves Bratislava