Vypočujte si pôvodnú verziu hitu „I Was Wrong“: Prinášajú ju Maxo a Majk Spirit!

Iba 4 mesiace stačili hitu „I Was Wrong“ Majka Spirita a Celeste Buckingham, aby dosiahol  na serveri Youtube už bezmála 5 miliónov vzhliadnutí. Dnes tvorcovia skladby prinášajú  fanúšikom prekvapenie – jej pôvodnú verziu.

Tá je spoločným dielom producenta a  speváka Martina Maxa Šrámeka a rapera Majka Spirita. Obaja umelci sa totiž zhodujú, že jeden hit môže mať mnoho podôb. Dávajú tak možnosť nahliadnuť do zákulisia príbehu singla, ktorý mal pôvodne zaplniť éter rádií práve v tejto podobe: https://www.youtube.com/watch?v=hNKgRpvl44k

Šedá eminencia slovenských speváckych hviezd a eso našich koncertných pódií prinášajú spoločnú skladbu! Producent Martin „Maxo“ Šrámek a raper Majk Spirit sa rozhodli urobiť štúdiový facelifting piesni „I Was Wrong“ a ukázať tak fanúšikom, ako vznikal rádiohit tohto leta. Jeho pôvodnú verziu predstavujú v týchto dňoch, 4 mesiace od premiéry Majkovho duetu so Celeste Buckingham.

„Skladbu „I Was Wrong“ sme pôvodne so Celeste tvorili pre mňa. Hľadal som už len rapera, ktorý by sa do piesne hodil,“ spomína producent Martin Šrámek. Člen renomovaného nahrávacieho a produkčného štúdia Littlebeat totiž po niekoľkých rokoch dal na rady a odporúčania svojich speváckych kolegov, aby sa vydal popri producentskej i na spevácku dráhu. „Keďže text písala Celeste, zaspievala si pieseň v štúdiu i ona, a keď som počul, ako veľmi  jej sedí, rozhodol som sa, skladbu ponúknuť jej.“ Pôvodná demoverzia s Maxovým vokálom sa však celému tvorivému tímu páčila natoľko, až sa napokon rozhodli vyšperkovať ju a predstaviť  fanúšikom.

IMG_0136bsm

Hoci ako sólový spevák sa predstavuje až teraz, „I Was Wrong“ nie je Maxovou speváckou prvotinou. Predchádzali jej vokály do Majkovej skladby „Hľadám pravdu“, i tohtoročný spoločný track s H16 „Chcem ťa tu“. Nasledovali ďalšie spolupráce v hip-hopovej brandži, až napokon prišiel singel „I Was Wrong“. „Strávil som 4 roky medzi 4 stenami v štúdiu a pracoval som na sebe“,“ rozpráva na margo svojho prerodu na producenta i interpreta v jednej osobe, ktorý bude čoskoro napredovať prostredníctvom ďalších skladieb. „Chcel som totiž ľuďom ponúknuť niečo, s čím budem čo možno najviac spokojný,“ dodáva.

O Maxovi sa už dlhšie vie, že je dobrý spevák. Pre mnohých je táto verzia ešte emotívnejšia. Je aspoň taký kvalitný spevák ako producent a takých nemáme veľa,“ opísal najnovšiu spoluprácu Majk Spirit. Obe verzie „I Was Wrong“ ešte tento rok vydá na reedícii albumu „Nový človek“ spolu so singlom „Všetky oči na mne“ ako aj s ostatnými hitmi, ktoré medzičasom zverejnil. Do konca roka prinesie ešte jeden vlastný singel – exkluzívnu spoluprácu, ktorá jeho tvorbu posunie na novú úroveň. „To najsilnejšie tento rok ešte len predstavíme,“ odvážne prezradil Michal Matejovič, manažér Majka Spirita.

Martin Maxo Šrámek /BIO/

Majk Spirit, Rytmus, Nela Pocisková, Zdenka Predná, Tina, Samo Tomeček, Igor Kmeťo, Chinaski, Martin Madej, Layla, Mišo Biely, Zuzana Mikulcová, Klára Vytisková, Monika Bagárová – to je len zlomok umelcov, ktorí prešli cez ruky producenta Martina Maxa Šrámeka a cez dvere jeho produkčného štúdia Littlebeat. Najväčším objavom sa stala Celeste Buckingham, ktorá je prvou lastovičkou snahy Littlebeatu úspešne exportovať slovenskú hudobnú produkciu do zahraničia.

IMG_0230sm

Od roku 2009, kedy Littlebeat vznikol ako produkčné duo Martin Šrámek a Andrej Hruška, sa rozrástol o Filipa Hittricha a mentora riešiaceho prevažne hudobný mastering Ľuba Priehradníka. Názov LITTLEBEAT vznikol ako slovná hračka a ekvivalent slovného spojenia „little bit“, ktoré  naznačuje žánrovú otvorenosť a pestrosť štúdia na jednej strane, a rôznorodosť služieb, ktoré poskytuje /komponovanie, aranžmány, postprodukcia, mastering, vocal coaching/ na strane druhej.

Zdroj: SOUL FOR SHOW
Foto: Peter Cagala