Vychádzajúca hviezda svetového jazzu Christian Scott v Nu Spirit Clube.

Bratislavský Nu Spirit Club privíta v druhú novembrovú nedeľu jedného z najvýznamnejších jazzových hudobníkov svojej generácie, amerického trubkára Christiana Scotta. Rodák z New Orleans len pred pár mesiacmi oslávil tridsiatku, a napriek tomu už má na konte päť sólových albumov a nomináciu na Grammy.

Týmto výnimočným koncertom klub odštartuje mesačné oslavy svojich štvrtých narodenín, ktoré by mali potešiť fanúšikov všetkých žánrov, ktoré sa v dramaturgiu klubu vyskytujú. Scottovo vystúpenie nadväzuje na koncerty nositeľov Grammy Roberta Glaspera a Davida Sanborna a dokazuje, že prvoligový jazz má v programe Nu Spirit Clubu svoje pevné miesto.

„Videl som ho naživo dvakrát a vždy to bol úžasný zážitok,“  hovorí Rado Tomek aka DJ Kinet, jeden zo spolumajiteľov klubu. „Jeho hudba je prístupná každému inteligentnému človeku, vôbec nemusíte mať napočúvaného celého Milesa Davisa, aby ste si ju užili.“ Hudba Christiana Scotta vychádza z najlepších tradícií jazzu v New Orleans, kde sa ako 12-ročný začal učiť hrať na trúbku. Jeho kompozície však dokáže prekračovať úzko vymedzené hranice žánru a oslovujú tak nielen pravoverných jazzových fanúšikov, ale aj ľudí, čo majú radi elektroniku alebo nu soul či hip hop.

O tom, že hudobný vývoj aktívne sleduje, svedčia aj vydarené cover verzie, ktorými si získal širšie publikum, ako bola napríklad Eraser pôvodne od frontmana Radiohead Thoma Yorkea alebo No Church in the Wild of Jay-Z a Kanye Westa.

Koncert sa začne 10. novembra o 21:00, dvere Nu Spirit Clubu sa otvoria už o hodinu skôr. O warm-up a afterparty sa postarajú Dji Kinet a SA-MU-RAI. Lístky sa dajú kúpiť v predpredaji od úvodných 15 eur v Nu Spirit Clube na Medenej 16 a v predajných sietiach predpredaj.sk, ticketportal.sk a tixy.sk

https://predpredaj.zoznam.sk/predaj-listkov/485/An-Evening-With-Christian-Scott–live-USA-/
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=18774
https://www.facebook.com/events/426290467489777/

An Evening with Christian Scott

Zdroj: Nu Spirit