Vychádzajúca hviezda Hospital Records Hugh Hardie mieri do Bratislavy!

Mladý drum & bass producent Hugh Hardie z Hospital Records sa po prvý krát objaví v Bratislavskom Nu Spirit Clube už piatok 31. marca. Hugh aktuálne pôsobiaci v Bristole sa zviditelnil jeho trackom ‘Tearing Me Apart’, ktorý sa objavil na kompilácií Hospital Records ‘We Are 18’ začiatkom roku 2014. Odvtedy vydal Hugh množstvo exkluzívnych trackov ako sú ‘Kyoto City’ pre Hospital summer Mixtape, alebo ‘Wide Eyes’ na najväčšej DnB kompilácií roku 2015, Hospitality 2015.  

Hughove uhladené zvuky sú inšpirované eklektickým mixom žánrov od velikánov ako sú High Contrast, Nu:tone alebo Logistics, cez neo-soul a R&B umelcov Eryka Badu či Musiq Soulchild až po oldshoolové a dramatické prvky žánrov ako sú deep house, house alebo garage. 

Hugh Hardie si veľmi rýchlo vybudoval rešpekt u mnohých z najväčších hráčov na scéne hlavne svojími liquid soulfulovými produkciamy a zabezpečil si tým booking na najväčších európskych podujatiach.

V roku 2014 vydal pod Hospital Records štyri nahrávky aj v kolaborácií s Logistics na jeho albume ‘Polyphony’, ktorý bol neskôr vyhlásený za ‘People’s Choice Tune of the Year’ (najobľúbenejšia pesníčka roka podľa fanúšikov) na koncoročnom podkáste London Elektricity.

Od oficiálneho podpísania zmluvy s Hospital Records v roku 2015, čerpal inšpiráciu z mestskej kultúry na jeho debutové EP ‘City Soul’. Pozostávalo zo štyroch trackov plných povznášajúcej letnej atmosféry a soulfulových jungle rytmov. 

Do roku 2017 si Hugh pripravuje ešte mnohé prekvapenia, takže sa všetci jeho fanúšikovia majú určite na čo tešiť. Viac už 31. marca v Nu Spirit Clube na Hospitality warmup party!

FB event: https://www.facebook.com/events/416757221996791/

Zdroj: NuSpirit