Vychádza kompilácia 30 najväčších českých country hitov.

Už tri dekády vnáša pohodu do občas turbulentnej a nepokojnej doby i české rádio špecializované na country a príbuzné hudobné žánre. Druhá oficiálna česká súkromná rozhlasová stanica začala vysielať presne 15. augusta 1991 o 15. hodine a 15. minúte. V znamení tridsiatky sa nesie tiež nová 2CD kompilácia, zostavená tou najaktívnejšou časťou z polmilióna súčasných poslucháčov tohto rádia.

„Ak moderátor náhodou zakopol o nejakú súčasť techniky, ihla práve hrajúceho gramofónu preskočila, v horšom prípade na úplne inú pesničku, než ktorá práve hrala. Úprimne, boli sme na smiech všetkým „znalcom“. A po tridsiatich rokoch máme pol milióna poslucháčov… Snáď je to tým, že hudba, ktorú im ponúkame, má dušu a srdce,“ spomína na začiatky programový riaditeľ Country Rádia Miroslav Albrecht.

Pri príležitosti 30 rokov jeho existencie bola na základe výberu samotných poslucháčov zostavená základná kostra 30 najobľúbenejších piesní, ktoré preveril čas v rozhlasovom éteri. Názor ľudu bol premenený na štedrú dávku poctivej hudby, umiestnenú v špeciálnom kreslenom narodeninovom obale. Je to vydarený profil toho historicky najobľúbenejšieho vo vysielaní, a zároveň akési „best of“ trvalo populárneho hudobného žánru. Nahrávky od konca 60. rokov takmer až do súčasnosti ponúknu moderných trampov, klasický country a western zvuk, elektrifikovaných posledných kovbojov, zľudovených banjistov, nezameniteľných pesničkárov či legendárne samotárske hlasy i party s viachlasmi. Početní „portoví“ medailisti sú doplnení songami zaujímavo štýlovo hraničnými, vždy však silno melodickými a s českými textami. Príjemné počúvanie, 30 skladieb ako pocta úspešnému rádiu – a predovšetkým dobrej hudbe.

Spolupráca Supraphonu s Country Rádiom trvá po celú dobu jeho existencie. Tento rok je to teda už spomínaných neuveriteľných 30 rokov, ale v prípade existencie country, folku a trampskej hudby u nás je tých rokov omnoho viac. Nahrávky týchto žánrov a ich interpretov vychádzajú na značkách Supraphon a pred tým Panton už viac než úctyhodné polstoročie a prvé trampské pesničky si pamätajú dokonca i šelakové platne Ultraphonu. V tejto logike nebolo ťažké rozhodovanie, či prijať ponuku Country Rádia na vydanie špeciálnej kompilácie, mapujúcej najväčšie hity tejto stanice tak ako ich zvolili samotní poslucháči,“ opisuje dlhoročnú spoluprácu marketingový manažér Supraphonu Michal Máka. Firma Supraphon je hrdá, že tomu môže najlepšími položkami z bohatého katalógu pomáhať: živijó, Country Rádio!,“ pridávajú prianie zo Supraphonu producenti Jana Helgová a Karel Deniš.

Tracklist:

 1. Brhlík a sojka – Pavel Dobeš
 2. Tam u nebeských bran – Michal Tučný
 3. Čekej tiše – Eva Olmerová
 4. Kousavá deka – Banjo Band Ivana Mládka
 5. Zátoka – Greenhorns
 6. Dálniční hlídka – Pavel Bobek
 7. Vítr nad Berounkou – Gladly S.W.
 8. Divokej horskej tymián – Pavel Žalman Lohonka
 9. Lilie Skautská – Taxmeni
 10. Zatím co ty spíš – Miroslav Černý
 11. Rosa na kolejích – Wabi Daněk
 12. Sedmnáct dnů – Miki Ryvola
 13. Skála – Folk Team
 14. Toulavej – Vojta Kiďák Tomáško
 15. Karlínský nábřeží – Helena Maršálková
 16. Až na vrcholky hor – Věra Martinová
 17. Báječná ženská – Michal Tučný
 18. Co nevidět se sejdem – Jitka Vrbová
 19. Jarní kurýr – Hoboes
 20. Panenka – Robert Křesťan a Poutníci
 21. Já to nejsem – Petr Kocman a Lucie Vondráčková
 22. Eldorádo – Waldemar Matuška
 23. Máme jen sebe – Jan Nedvěd a František Nedvěd
 24. Jsi mým osudem – Rangers
 25. Velrybářská výprava – Pacifik
 26. Tři kříže – Hop Trop
 27. Pastor z Little Fort – Mirek Hoffmann
 28. Zelené francouzské pláně – Asonance
 29. Pampelišky (Děvče z Montany) – Duo Červánek
 30. Montgomery (Jižní eskadrona) – Wabi Daněk

Zdroj: TS