VORTEX UNIT splodili album, ktorý sa stretáva s veľmi peknými ohlasmi.

The Bringer Of Sun DIGITAL/CD

  • Into the Saturnine Realm 02 – The Bringer of Sun
  • A Broken Branch 04 – I Speak With Verity 05 – I and My…
  • …Creations
  • Visions
  • The Cruise of Sanity
  • The Fall of the Gilded City

Dátum vydania: DIGITAL: 21.02.2020 / CD: 21.02.2020
Celý album na Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=Nf8owJyuMB8&t=17s

BIOGRAFIA VORTEX UNIT :

Január 2020 – The Bringer of Sun / Nadišiel čas, kedy Vortex Unit konečne vydáva svoj prvý dlho hrajúci album s názvom The Bringer of Sun. Album pozostáva z deviatich piesní, z ktorých je každá súčasťou kompletného príbehu. CD nosiče budú vydané skrz Slovak Metal Army.

Január 2019 – Nová krv / Členovia kapely sa obmenili a Vortex Unit začína znova koncertovať. Zostava je Siren (spevy), Anguis (gitara, growl), Pekka (gitara), Lucas (basgitara), Tuky (bicie).

Január 2016 – Osvietenie / Po zmenách v osadenstve kapely Vortex Unit vydáva nový singel s názvom Enlightenment.

Máj 2014 – EP „Nec Plus Ultra“ / Vortex Unit predstavujú prvé EP „Nec Plus Ultra“ pod záštitou Gothoom Productions.

Október 2011 – Pod krídlami / Vortex Unit sa oficiálne dostal pod krídla slovenského hudobného vydavateľstva Gothoom Productions.

Júl – 2011 – Lov začína / Vortex Unit ukončili nahrávanie „Nec Plus Ultra“ EP nahratím spevov, finálnym mixom a masteringom v SHAARK Studio v ČR. Skupina začína hľadať vydavateľa, ktorý bude mať záujem zašpinit si ruky.

Marec – Maj 2011 – Volanie zo záhrobia / Na pozostatkoch The Crypt, byvalí členovia skupiny nahrávajú 5 skladieb, ktoré zložili a hrávali na koncertoch pod zastavou The Crypt. Nahrávanie gitár a basy sa konalo u Fedu. Pod produkciu sa podpísal Feda.

Január 2011 – Kráľ je mŕtvy! Nech žije kráľ! / Vortex Unit sa zrodil v hlavách „kryptickej“ štvorice a sväteho ducha menom Siren. Po 15 rokoch existencie je osud The Crypt spečatený a nová éra Vortex Unit začína dátumom 1. 1. 2011. Wigo, Bestial, Feda a novo-príchodzia Siren sa rozhodli zmeniť názov kapely, aby viac reflektoval nové smerovanie skupiny.

Zdroj: TS