Vojtěch Dyk si nadelil k narodeninám nový videoklip Phone Song z albumu D.Y.K. má hravú tanečnú podobu.

Darček k vlastným narodeninám má podobu nového videoklipu. Dáva si ho spevák  Vojtěch Dyk. V deň svojej 35ky, 23.júla , predstavuje klip na jeden z hitov svojho albumu D.Y.K. – Phone Song.

Phone Song sa točí okolo jedného zabudnutého mobilu. A ako už vieme, mobil dnes, už môže predstavovať  druhý život, plný skrytých tajomstiev. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“říká zpěvák. „Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodáva Vojtěch Dyk.

Réžie tanečného videoklipu sa ujala dvojica Zizoe & Wahe, ktorá patrí medzi patrónov českej tanečnej scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala napríklad v európskom turné Kanye Westa alebo aj so speváčkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval napríklad s raperom Big Daddy Kane. Tento rok dostali ponuku na kompletnú tvorbu videoklipu z produkcie Quincy Jonesa, ktorý bol okrem iného producentom Michaela Jacksona. Svoje projekty prezentujú pod producentskou značkou diVize. Medzi ostatné počiny Zizoe patrí  napríklad choreografia odovzdávania Ceny Anděl. Wahe zas organizuje komunitné a tanečné eventy jako Redbull Dance Your Style. Obaja vytvárajú dokonalú súhru, ktorá sa drží hesla, že nezáleží na tom čo, ale ako.

D.Y.K. Tour, ktoré sa muselo kvôli korona vírusovým  opatrenia posunúť o pol roka, odštartuje 27. januára 2021 koncertom v Olomouci, ďalšie vystúpenia sa uskutočnia vo všetkých pôvodne naplánovaných mestách. dva večery v Sono Centru v Brne, koncert v Škoda múzeu v Mladej Boleslavi, v Ideonu v Pardubiciach a  turné vyvrcholí 3.februára 2021 v Prahe v hale Fórum Karlín.  Koncert, ktorý sa mal konať v amfiteátri v Rožnově pod Radhoštěm, nahradí 31. januára  vystúpenie  v Robe Aréna v Zubří.

Zakúpené vstupenky na pôvodné termíny ostávajú v platnosti aj na nové termíny, vstupenky na koncert Rožnově pod Radhoštěm, platí na koncert v Zubř.

Vojtěch Dyk predstavil projekt D.Y.K. na konci minulého roku. Album, na ktorom autorsky spolupracoval s držiteľom  Grammy Ondřejom Pivcem a americkou speváčkou Kennedy, nahrával  ho v New Yorku priniesol  Vojtěchovi Dykovi nomináciu na Cenu Anděl v kategórii Spevák roka.

D.Y.K Tour – termíny koncertov
27.1. 2021 Olomouc – Výstaviště Flóra, Pavilon A
28. + 29.1. 2021 Brno – Sono Centrum
31.1. 2021 Zubří – Robe Aréna
1.2. 2021 Mladá Boleslav – Škoda muzeum
2.2. 2021 Pardubice – Ideon
3.2. 2021 Praha – Fórum Karlín

Zdroj: Universal Music s.r.o.