Vitajte v postapokalyptickom svete Karin Ann. Exkluzívnym hosťom v jej novinke Hloupej svět je Ben Cristovao.

Rok 2020 sa pomaly chýli ku koncu a už teraz je jasné, že jedným z najaktívnejších tohtoročných objavov na slovenskej hudobnej scéne je mladá, 18-ročná speváčka Karin Ann s neprehliadnuteľným hudobným štýlom i imidžom. Jej bilancia za rok 2020, kedy oficiálne vstúpila na scénu, boli doposiaľ 4 single, rotácia klipu v nemeckej MTV, rozhovor v prestížnom nemeckom týždenníku Bild, pozitívne ohlasy z Maďarska či naplánované vypredané poľské turné ako predskokanka úspešnej speváčky Sanah. S posledným singlom 3AM Karin výrazne zaujala v susednej Českej republike, kde si získala rotácie v rádiách i hudobnej televízii. Práve s Českou republikou je spojená aj jej novinka, ktorá vychádza práve teraz – v jej novej piesni hosťuje aktuálne jedna z najväčších hviezd českej hudobnej scény, Ben Cristovao. Ich spoločnú skladbu Hloupej svět sprevádza prepracovaný postapokalyptický videoklip. 

Pôvodný text skladby Karin napísala už dávnejšie v angličtine. Keď ho pred časom vybrala ako svoj český singel, pri pretextovaní piesne do češtiny spojila sily s českým spevákom a textárom Vojtom Drahokoupilom, ktorý si zhodou okolností tiež zahral prednedávnom v jej videoklipe Zavolaj mi zajtra. Hloupej svět rozpráva príbeh dvoch ľudí, ktorí spolu boli v minulom živote šťastní, ale v tomto im to kvôli súčasným problémom nefunguje. A to i napriek tomu, že vedia, že ich vzťah by sa v inej dobe uberal celkom iným smerom,“ opisuje Karin.

Vyskúšať si spev po česky sa rozhodla, pretože čeština je jej prirodzene blízka, keďže práve z Českej republiky pochádza jej mama. Hloupej svět je teda Karininým prvým singlom v českom jazyku. Preto sa rozhodla ponúknuť hosťovanie v singli kolegovi z českej hudobnej scény; voľba napokon padla na Bena. „Bena mi na spoluprácu odporučil producent Tomi Popovič. Ten nápad sa mi od začiatku páčil, pretože Benova tvorba je mi sympatická a okrem hudby máme aj ďalšie spoločné záujmy, napríklad vegánstvo či práva zvierat,“ dodáva.

Práve tieto spoločné záujmy zaujali okrem hudby na Karin i Bena. „Karin je na svoj vek inde než väčšina jej rovesníčok. Máme podobný pohľad na to, čo je so svetom zle a obaja sme v snahe urobiť to tu lepšie začali u seba samých. Preto ma táto spolupráca s ňou baví,“ prezradil Cristovao.

Dej videoklipu Hloupej svět je zasadený do postapokalyptického sveta. Réžie sa ujal slovenský filmár žijúci v Prahe, Michal Kunes Kováč, ktorý nakrúcal pre Karin tiež jej videoklip Ruky preč a spolupracoval na jej klipe Zavolaj mi zajtra.

Hlavní hrdinovia klipu Hloupej svět – muž a žena sa snažia v katastrofickom svete nájsť niečo pozitívne a narazia na pár, ktorý bol šťastný, ale radšej zomrel spolu, než aby žil oddelene. „Vďaka tomuto zážitku sa nakoniec hlavní hrdinovia rozhodnú žiť spolu, i keď im doba nepraje,“ dodáva Karin Ann.

Debutové EP Karin Ann vyjde v Českej republike vo februári 2021 vo vydavateľstve BrainZone.

Hloupej svět – kredity:
Music produced by: the Glowsticks a Tomi Popovič
Co-production, mix, master: @fillipian
Text: Karin Ann / Ben Cristovao

Videoklip:
hrajú: Zuzana Černá Michael Goldschmid
réžia: Michal Kunes Kováč
kamera: Helena Fikerová
1.ac: Jan Vališ
2nd kamera: Jakub Augustinsky
gaffer: Norbert Kováč
AP: Peter Strunga
kostýmy: Lenka Kovaříková
sfx props: Jakub Gründler
strih: Vojta Kunc
color grading: Helena Fikerová

Zdorj: SOUL FOR SHOW