VIP4YOU – Tak trochu jiná liduška. Muzikanti si otevírají hudební workshop.

Protikoronavirová opatření znemožnila muzikantům vykonávat svoji profesi už od března tohoto roku. Některé kapely se nakonec dočkaly letní sezony v omezeném režimu, ale rozjezd jim opět zastavila druhá vlna opatření.

V současné době doma sedí bez příjmů stovky hudebníků z kapel, které musely zrušit už jednou svá přesunutá turné a koncerty. Mezi nimi jsou i Honza Homola a Jirka Zeman ze skupiny Wohnout, Vladimír Motýlek Savec z Visacího Zámku, Martin Švec z Plexis a písničkář Láska.

Ti se však rozhodli, že doma sedět nebudou, a když nemůžou hrát na pódiu pro své fanoušky, budou hrát rovnou s nimi. Z profesionálních muzikantů se na čas, ale třeba i nastálo, stanou neprofesionální učiteléa budou učit každého to, co oni sami umí nejlépe – hrát na nástroj.

V Krakovské ulici v Praze, v nekonvenčních prostorách malého, v současné době zavřeného klubu, vznikla improvizovaná učebna, kde lektoři přivítají své první žáky.

  • VIP4YOU nabízí svým žákům individuální přístup od profesionálních a populárních muzikantů, ale především od lidí, kteří svůj nástroj používají každý den.
  • VIP4YOU je jedinečná příležitost, jak poznat své oblíbené muzikanty v úplně jiných rolích, kdy se budou věnovat jen vám.
  • VIP4YOU boří konvence hudebních škol, pravidla a předmět výuky udává žák.
  • VIP4YOU je příležitost využít špatnou dobu k dobré věci.

„Kdo jiný by měl učit na hudební nástroj než ten, kdo je pro všechny vzorem. Ti, co stojí pod pódiem a říkají si ‚chci být jako oni‘, teď mají ideální šanci si to zkusit. Jsem potěšena, že se tým lektorů skládá z tolika rozdílných kapel. Člověk bude alespoň přesně vědět, kdo nejvíce sedí jeho stylu a vkusu a dokáže jeho hraní posunout dál,“ uvedla Martina Jablanovská, autorka projektu.

„Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu učit hudbu, ale jdu do toho. Chci to zkusit a věřím, že mě i mé žáky to bude bavit. Chci, aby si každý určoval náplň své lekce sám, podle toho, co ho zajímá a baví,“ sdělil Vladimír Motýlek Savec, lektor VIP4YOU na basu a člen kapely Visací Zámek.

„Nejenže vás naučím, jak se na basu hraje, ale především vám ukážu, jaké je kapelní hraní a kde má ve skupině basa svoje místo. Abyste svým hraním nerušili, ale naopak doplnili svoje spoluhráče,“ prozradil Jirka Zeman, lektor VIP4YOU na basu a člen kapely Wohnout.

„Říká se, že lásku si nekoupíš, ale lekce na akustickou kytaru s Láskou jsou teď na prodej,“ dodal se smíchem písničkář Václav Vaňura alias Láska.

Své lekce si můžete zakoupit už nyní na www.vip4you.cz.

Všichni už se na vás těší.

Zdroj: TS