Videoklip „Maybe“ – Zabudni na predsudky, tvoj osud vychádza z teba.

Ucelený příběh, poselství s filmovým dějem. Nový český videoklip, který od března vysílá stanice MTV se cíleně vymyká hlavnímu proudu. Projekt „Maybe“ mladého hudebního producenta Jaroslava Becka – alias Jay Becka, je výsledkem tříleté práce, na které se podílela řada úspěšných tvůrců. 

Hudebním základem je spojení osobité Jay Beckovy taneční hudby a vynikajícího saxofonu Ivana M. Režisér Ondřej Stluka nápad vyprávět videoklipem přijal s nadšením:

 „Šlo mi zejména o příběh s nějakým poselstvím, s nějakou ideou. To u většiny současných klipů výrazně postrádám“

Dějovou linku videoklipu tvoří příběh boxerky, která nastupuje svůj první velký zápas proti zkušenější favoritce. Přestože jí hod mincí předurčuje prohru, dokáže v sobě najít odhodlání překonat strach a zabojovat. A je to právě vnitřní síla, která dívku dovede k vítězství. Obě herečky, které ztvárnily roli boxerek, se na svůj úkol připravovaly tvrdým boxerským tréninkem více než rok.  Při samotném natáčení pak Linda Petáková i její soupeřka Lenka Kotlánová působily opravdu věrohodně.

Jay Beckova myšlenka vytvořit klip, který se vymyká, celý filmový štáb tak nadchla, že jeho členové neváhali vložit do projektu vlastní prostředky. Náladu v týmu shrnuje produkční Petr Smyczek: „Od začátku bylo jasné, že to nebude ledajaký videoklip. Na tenhle druh muziky nebo filmového vyprávění v klipech v běžných hitparádách nejsme zatím zvyklí. Ale to je přeci výzva!“

Jak se tahle „výzva“ podařila mladému štábu zrealizovat můžete už posoudit sami:

Podívejte se také na „Film o filmu“, který souběžně s natáčením videoklipu natočil a sestříhal přímo autor nápadu Jay Beck. Videoklip se natáčel v říjnu 2012 v tovární hale v pražských Vysočanech a v bunkru na Parukářce.

Autor projektu: Jay Beck je český 24-letý hudební producent, který právě studuje Sound engineering v anglickém Oxfordu. Jeho snem je představit světu českou elektronickou scénu jako konkurenceschopnou oblast, která bude mít v budoucnu do světové muziky co říct.

Díky kreativnímu a svéráznému přístupu k produkci, vývoji nových technologií a pohledu na muziku jako takovou, si Jay Beck vytváří svůj osobitý styl a stává se inspirací pro mladé producenty.

“Není pro mě zásadní co si o mé práci myslí ostatní, důležitější je posunout danou věc vždy o krok dál než se zdá být možné”

Jay Beck se věnuje naplno muzice od svých 16 let, kdy začal produkovat elektronickou hudbu. V 17 letech byl pozván na svou první párty a po roce a půl dostal pozvání na největší techno halovou akci České republiky – Apokalypsu. Se svými kreativními sety vystoupil také na festivalech Mácháč, Pigfest, Summer of love a jiných…

„Maybe není jen můj první klip, ale je to ukázka toho, že když v něco naprosto věříte a jdete si za tím, celý vesmír se spojí, aby se vám vaše myšlenka podařila zrealizovat a předat lidem.“

Zdroj: Pavlína Becková