Videoart + Animácia + Hraný Film + Dokument!

Občianske združenie Zelená Zebra, ktoré prezentuje neprofesionálne umenie mladých ľudí vo veku od 15 do 26 rokov, prichádza s ponukou ukázať svoju tvorbu na nesúťažnej prehliadke krátkych filmov Videoart+animácia+hraný film+dokument.

Po dvoch vydarených predchádzajúcich ročníkoch prehliadky Videoart+animácia+hraný film chceme podujatie zopakovať a spestriť aj o krátke dokumentárne snímky. Našim cieľom je prezentovať mladých nádejných slovenských tvorcov, v tomto prípade prevažne študentov umeleckých škôl, a umožniť im predstaviť svoju tvorbu verejnosti.

V Nitre, kde naše zoskupenie pôsobí, je o študentských filmoch počuť málo, preto sa snažíme práve tomuto publiku priblížiť nový spôsob umeleckej komunikácie mladých ľudí, často ich rovesníkov.

Premietanie najlepších snímok sa bude konať začiatkom mája vo Fóre mladých v Nitre, kde bude prístupné nielen študentom, ale aj širokej verejnosti. Súčasťou prehliadky bude divácke hlasovanie o najzaujímavejší video počin.

Ukážky prác očakávame na zelenazebra@gmail.com spolu s kontaktnými údajmi, na rovnakú adresu môžu záujemcovia prípadne klásť otázky a získať ďalšie informácie. Deadline je 22. apríl 2011.

Videort

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET