Vianočné koncerty skupiny Keks zaručujú vianočnú pohodu a príjemný hudobný zážitok!

Tentokrát si ke svým 3 koncertům  kapela přizvala známou německou kapelu Bell Book and Candle jejíž dlouholeté působení na hudební scéně zaručuje nezapomenutelný hudební zážitek.

Více než jméno kapely řekne hudebním fanouškům jejich hit Rescue me, který vzniknul v r. 1997 a se kterým kapela slavila celosvětový úspěch.

Ačkoli měli kapelu možnost poznat hudební fanoušci  v různých městech Evropy i Ameriky,  k nám do České republiky  se dostává poprvé. S kapelou KEKS  ji budou mít možnost uvidět návštěvníci vánočních koncertů v Praze – 19.12. – Futurum a v  Táboře – 20.12. –  hotel Palcát.

foto 2013

Posledním místem pro vánoční koncert  je domovská scéna kapely KEKS  v  Benešově21.12., kam se vánoční koncerty vrací  po 3 letech.

Tři vánoční koncerty a tři příležitosti jak si  při skvělé muzice užít vánoční atmosféru. Dramaturgie koncertů  je vždy trochu odlišná, ale všechny tři koncerty mají společného jmenovatele, kterým je vánoční atmosféra a dobrá muzika.

Rozhovor Honza Vyskočil

„Baví mně pořádat vánočňáky“ říká v tomto rozhovoru promotér a manager kapely KEKS Honza Vyskočil.

Rozhovory o vánocích se dělají většinou s kapelami, které na vánočních koncertech vystupují. Tentokrát jsem ale oslovila člověka, který má s pořádáním vánočních koncertů hodně zkušeností.

Honzo, ty pravidelně pořádáš vánoční koncerty, na kterých vystupuje  KEKS. Vzpomeneš si ještě který byl úplně první?
No jasně, vzpomenu. V roce 2006.Bylo docela pozdě na přípravu a jediný možný termín byl 23.12. Byla to  sobota – dobrý  ale, druhý den byl  Štědrý den. Tak jsme trochu váhali a vůbec jsme nevěděli jestli náhodou nebudeme hrát sami pro sebe. Ale potom jsme na plakát napsali slogan „Dárek o den dřív“ a podařilo se. Hráli jsme tenkrát pro sál plný lidí. A tak to i zůstalo, lidi mají prostě vánočňáky rádi. A mně baví  je pořádat.

Je nějaký rozdíl mezi pořádáním tzv. „normálního“ koncertu a vánočňáku?
U vánočních koncertů už během příprav je vždy cítit ten čas vánoc.  Dělá se to už nějakou dobu dopředu a možná ještě s větší pečlivostí. Záleží tu více než jindy na atmosféře. Už při příchodu musí návštěvník pocítit, že jsou tu vánoce. V ten večer lidi zapomenou na předvánoční shon, jdou se pobavit Ale myslím, že jsou k nám i více kritičtí než v průběhu roku. Proto se snažím, aby bylo vše jak má být a nestala se žádná chyba.

Jakým způsobem vybíráš hosty?
Hosty na koncert v Benešově vybíráme společně se Štěpánem Kojanem. Na letošním koncertu bude určitě zajímavým hostem německá kapela Bell Book and Candle.  Mají za sebou světová turné, a do Česka se vrací po 4 letech.. Bude to dobrá příležitost poznat kapelu právě na vánočních koncertech. Další,  Peter Nagy revivalDJ Kofola jsou v jedné osobě Josef IX.,    který je náš kamarád.  Dbám na to, hlavně u vánočních koncertů, abychom se na pódiu potkávali s lidmi, se kterými si rozumíme nejen hudebně, ale i lidsky.

Má letos vánoční koncert nějaká specifika oproti minulým letům?
Mimo Benešov 21.12, budeme slavit vánoce i 19.12. ve Futuru v Praze a 20.12. v Táboře v hotelu Palcát.

Co vzkazuješ Ty a kapely všem, kteří se na vánoční koncerty chystají?
Přijďte se si s námi vychutnat  vánoční atmosféru se svařákem, dárky a krásnými melodiemi!

Předprodej: www.ticketpro.cz

Více  informací naleznete na www.jvagency.cz

Zdroj: Ivana Babková