Vianočná koncert: Hex a hostia Datasystem a October!

Skupiina HEX odohrá svoj vianočný koncert vo svojom dlhoročnom koncertnom priestore v DK Lúky. Kapela nedávno vydala nové úspešné CD s názvom Ty a ja. Zahrá aj nové pesničky. Koncerty Hexu na Lúkach sú známe výbornou klubovou domácou atmosférou a tento rok si prizvali aj kvalitných hostí DATASYSTEM (rock) a OCTOBER (U2 revival).

HEX

Bratislavská skupina Datasystem, v ktorej sa zišli hudobník a skladateľ Juraj Vitéz (Le Payaco), výtvarník a bubeník Viktor Frešo a basgitarista Peter Sedláčik, vydala koncom mája debutový eponymný album. Skupina vznikla v máji 2010. Datasystem hrá priamočiary rock n roll, v ktorom však je cítiť aj vplyvy anglickej gitarovej scény posledných rokov.

DATASYSTEM

Skupina October vznikla symbolicky v októbri roku 2003 ako projekt ktorý nemal ambície predrať sa na veľké pódiá a k zvučným vydavateľom, ale ako prostá partia muzikantov s podobným hudobným vkusom. Názov October v sebe skrýva nielen mesiac vzniku kapely, ale aj druhý radový album skupiny U2 čo len potvrdzuje to, že skupina sa venuje interpretácii tvorby tejto írskej formácie. Po výmene na poste bubeníka v lete 2004 sa zostava stabilizovala a Aego, Ďuro, Marek a Noske tvoria ustálenú koncertnú štvoricu. October hráva pravidelne v kluboch po celom Slovensku. V repertoári má minimálne 30 skladieb z dielne U2, ktoré sa snaží po zvukovej stránke priblížiť čo najvernejšie originálu.

OCTOBER

Príďte aj vy do Domu kultúry Lúky zažiť tento výnimočný klubový koncert.

Vianočný koncert
HEX a hostia: DATASYSTEM, OCTOBER
v Dome kultúry Lúky, Vígľašská 1
14.12.2011 o 19:30 hod
Predpredaj: 3,50 €
Na mieste: 5 €

VIANOCNY KONCERT

Zdroj: KZP
Publikoval: Redakcia GREGI.NET