V Praze se slétnou britští havrani THE RAVEN AGE

THE RAVEN AGE se u nás letos objeví už potřetí. Nejdřív si dali dvoják s Iron Maiden, pak vystoupili na Basinfirefestu. Klubová zastávka jejich fanouškům dá plnou porci jejich muziky a především nové album „Blood Omen“.

THE RAVEN AGE z Velké Británie stojí na základech hard rocku, heavy metalu a metalcoru. Spoluzaložil ji George Harris (syn basisty Iron Maiden Steva Harrise) a název je inspirován mytologií kolem havranů, kteří sídlí v londýnském Toweru; legenda praví, že pokud havrani odejdou, věž i monarchie padnou.

THE RAVEN AGE hrají chytlavý heavy rock, ale začleňují zvuk britského heavy metalu (NWoBHM) a moderních vlivů, takže výsledkem jsou chytlavě přístupné melodie kytar i zpěvu, které doplňuje dynamická rytmika. Svěží průsečík zmodernizovaných tradic, který kouká do budoucna a zároveň ctí zlatý věk.

Na mezinárodní scéně vystoupili již na více než 400 koncertech v 38 zemích včetně velkých festivalových vystoupení jako např. hlavní pódium na festivalech Download, Rock in Rio, Wacken, Hellfest a mnoha dalších, a také a turné s kapelami jako Killswitch Engage, Volbeat, Shinedown nebo Alter Bridge. A samozřejmě Iron Maiden.

Jejich debutové album „Darkness Will Rise“ (2017) aktualizovalo estetiku nové vlny britského heavy metalu z přelomu 70. a 80. let do moderního znění a hudební propracovanosti. Následné album „Conspiracy“ (2019) bylo progresivnější, tvrdší a využívalo i komorních smyčců a atmosféry. Následující deska „Exile“ (2021) zvuk značně odlehčila. Zvuk vychází z důmyslně vrstvených akustických kytar a zpěvů, nálada je spíše komorní, až melancholická a potenciál výrazně hitový. Nové album „Blood Omen“ (2023) vyšlo 7. července a opět nabízí silné, soustředěné a ambiciózní dílo plné výbušného heavy rock/metalu!

Předkapelou na turné jsou DISCONNECTED – moderňáci, co čerpají vlivy z kapel jako Gojira, Avenged Sevenfold nebo Alter Bridge.
Nejlevnější vstupenky na Obscure.cz, předprodej ale běží i v sítích GoOut a Ticketmaster.

THE RAVEN AGE, DISCONNECTED
22. 10. 2023 – Praha, Futurum
FB event: https://fb.me/e/FtZUJP3n
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/577

Zdroj: TS