V multikultúrnom hudobnom klube v Piešťanoch na Lodenici zahrajú punkové legendy!

V sobotu 17-teho septembra v Lodenica muzik pube zahrá punková smršť. Fanúšikovia česko-slovenskej punkovej scény sa môžu naozaj tešiť a vyberať z najlepšieho. Na jednom pódiu sa predstavia kapely Plexis, Apple juice, Konflikt a Malomocnost prázdnoty. Začiatok podujatia je o 20:00, vstup v predpredaji 8 eur, na mieste 10 eur.


Plexis sa na punkovej scéne pohybujú už od roku 1984 a radia sa k najstarším českým kapelám v tomto žánre. V novom tisícročí si dali na čas pauzu, po ktorej sa objavovali skôr sporadicky. Správy o novom albume neboli len klebetami a po jedenásťročnom čakaní vydávajú nový album. Predkapelou pražských punkerov bude kapela Apple juice, v ktorej sa objaví gitarista Plexis – Dušan Lébl. Na oficiálnej stránke kapela odkazuje, že sa vydáva na cestu, pozrieť kamarátov zo Slovenska.

Nový album nedávno vydala i slovenská punková skupina, ktorá vznikla v roku 1990, Konflikt. Do svojej punk muziky namixovali aj iné žánre a skladby sú veľmi rôznorodé. Štvoricu legiend uzatvára dnes už kultová punková kapela Malomocnost prázdnoty, ktorá sa sformovala na jeseň roku 1995 v severočeskom meste uhoľných baní – Mostì. Rozpadla sa, no nabrala druhý dych a prichádza veľkolepo späť.

Konflikt

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET