V Leviciach sa uskutoční 5. ročník festivalu Movement.

Zaujíma vás parkour, freeruning či akrobacia ? Alebo skôr prahnete po kultúre v podobe originálneho vystúpenia ? V tom prípade sa určite zastavte 23. júna v Leviciach a zavítajte do areálu Levického hradu. Čakajú vás tam pestré zážitky – zábava, tanec, umenie, radosť – festival Movement privíta návštevníkov už po piatykrát.

Movement je unikátny festival reprezentujúci predovšetkým pohybovú kultúru. Každý rok sa program obohacuje aj o nové aktivity a zaujímavé vystúpenia. Tento rok bude program natoľko rozmanitý, že osloví nielen pohybových nadšencov, ale aj milovníkov kultúry.

Originálne vystúpenia

Tešiť sa môžete na energickú tancovačku v netradičnom podaní od folklórneho zoskupenia Čarovné ostrohy. Vedia roztancovať nielen na ľudovú nôtu, ale aj na rock či cigánske piesne. Tanečne vás ďalej rozprúdia pouličné kreácie od Laciho Strikea a jeho Street Dance Academy a keď sa zotmie, prekvapí vás nevídané predstavenie v podobe svetelnej UV show a pohybového umenia Anta Agni

Sledujte video: Anta Agni a ich svetelnú UV show – Black Light Show

Workshopy, ktoré vás aj niečo naučia

Počas festivalu si môžete vyskúšať originálne aktivity ako chodenie po lane, freerunning, parkour či cvičenie s vlastnou váhou – streetworkout. Akrobatickými workshopmi vás prevedú atléti z Born to Trick a tréneri pohybovej školy Jungle. Môžete sa tešiť aj na umelecké a tvorivé dielne v street art zóne a fotokrúžok, na ktorom sa zoznámite so základmi zrkadlovky.

Video pozvánka: Born to Trick pozýva na Movement Festival vol. 5.

Oddychová zóna plná komfortu

Ak vás zážitky unavia, oddych v chill out zóne vás znovu vzpruží. Skryť sa pred horúcim slnkom alebo si len tak v pohodlí vychutnávať atmosféru festivalu. Pohodlné vaky vám to všetko umožnia.

Vynikajúce chute slovenských streetfoodov

Budete si môcť užiť chute a vône kvalitných kávičiek od známeho levického Sun café & bar, ale aj ich osviežujúcich čapovaných nápojov. Neminú vás ani (ne)tradičné streetfoody ako Knižkov Hotdog, Ty Waffla!, Ponk ulice či sladké dobroty. Milovníci pochutín, sladkého i slaného, tu tak môžu pokúšať svoje zmysly.

Atraktívna zábava pre deti a dospelých po celý deň

Drobci či dospeláci, zábave sa tu medze nekladú. Na festivale sa všetci poriadne vybláznia.  Priamo na hrade vás čaká lezecká stena, vo FUN zóne – skákacie hrady, labyrint, nafukovacie šípky, kotúľanie v zorbovej lopte a ďalšie zábavné atrakcie, kde si vybijete energiu a získate nové zážitky.

Zaujímavé stánky, od ktorých sa ťažko odtrhnete

V týchto malých stanových priestoroch vás toho čaká nesmierne veľa. Obľúbené levické pánske holičstvo Barber shop, obchod s izbovými rastlinami Plantizia, alebo aj spoločenský klub rečníkov a vodcov Toastmasters, v ktorom sa môžete naučiť lepším komunikačným zručnostiam.

Nájdete tu aj hudobný stánok s vinylmi či cyklistický obchod, kde si môžete otestovať jazdu na elektrických kolobežkách alebo na parádnych horských bicykloch. Kultúrne vás obohatí aj stanový priestor na premietanie krátkych filmov. Aj toto je len zlomok z toho, čo vám festival prinesie.

Nevšedné doplnky pre svoj vzhľad či do domova

Pekná drobnosť na krk či ucho vždy poteší. Zaujímavé šperky, ležérne streetové oblečenie, prírodné mydlá, ekologické produkty či dizajnové doplnky do domácnosti. Všetko, čo vaše oko bežne v obchodoch nevidí, ponúknu na festivale domáci handmade výrobcovia.

Aktuálne novinky o festivale sledujte na Facebook stránke Movement.sk, kde sa dozviete všetky potrebné informácie. O aktivitách OZ Festival pohybu, ktoré festival každoročne organizuje sa dozviete na oficiálnom webe www.movement.sk.

Vstupenky sú dostupné online na linku bit.ly/movementfestival2018 alebo ich zakúpite fyzicky na tomto predajnom mieste : Levická informačná agentúra, Ul. Ľ. Štúra č.3, Levice.

Zdroj: TS