V Košiciach zahrá Vinny Appice Band legendárny album od Black Sabbath.

Meno Vinny Appice netreba hudobným fanúšikom vôbec predstavovať. Jeden z najvýznamnejších heavy metalových a rockových bubeníkov hrajúci už desaťročia svetovú hudobnú extraligu navštívi o pár dní v rámci svojho turné aj Košice.

Jeho hudobný životopis je jasný. Vinny si za bicie sadol ako deväťročný a za pár rokov sa prebubnoval až na svetovú špičku. O tom, od koho všetko okolo bicích odkukával ani veľmi nerozmýšľajme, pretože jeho starším bratom je Carmine, tak isto legendárny bubeník. 

Hral s Black Sabbath aj Johnom Lennonom

Vinny hral už ako 16 ročný hral s Johnom Lennonom a medzi top úspechy jeho muzikantskej kariéry patrí účinkovanie v legendárnych kapelách Black Sabbath, Dio a Heaven and Hell.

V tomto roku vyrazil na turné Live Evil Tour 2019 s programom, ktorý je poctou prvému „live“ albumu Black Sabbath vydanému ešte v roku 1982 a sú na ňom tie najväčšie hity ako War Pigs, Iron Man, Voodoo, Heaven and Hell, alebo Paranoid.

Roztočia to v Collosseu

V rámci tejto šnúry navštívi Vinny Appice aj Slovensko, kde odohrá dva koncerty. V zostave Piero Leporale – spev, Barend Courbois – basa a Lorenzo Carancini – gitara sa z Nitry presunie do Košíc, aby v piatok 21. 6. 2019 o 19.00 hod. odohral v košickom klube Collosseum svoj koncert.

Zdroj: Natália Novotná