V čistom svedomí hlásam, že som čítal celú Ježišovu zvesť, hovorí YAEL v novej skladbe.

Matúš Kolárovský, známy pod umeleckým menom Yael vydáva novú skladbu s názvom Zvesť, ktorá vyvoláva zimomriavky. Skladba sa už na prvé počutie vymyká klasickým hudobným stereotypom a interpreta možno počuť v rôznych polohách. Textová zložka skladby je akousi výpoveďou interpretových vnútorných bojov, pocitov a vnemov, ale tak isto aj životných skúseností, ktorými si prešiel a zanechali v ňom nezmazateľnú stopu.

Taktiež reflektuje Yaelovu cestu hudobnej kariéry, no rieši aj šikanu, ľudskú faloš a odsudzuje rasovú segregáciu. Interpret prostredníctvom skladby vyjadruje sklamanie nad ľudskou nenávisťou a skladbu Zvesť možno vnímať ako zrkadlo novodobej spoločnosti. Yael v skladbe odkazuje svojim fanúšikom, že nestráca odhodlanie a vášeň pre hudbu, ktorú miluje.

Skladba Zvesť je prológom v sérii štyroch songov, ktoré uzrú svetlo sveta ešte tento rok a každú z nich bude dopĺňať filmový vizuál.

Silnú atmosféru skladby sprevádza videoklip natočený formou one-take a svojou jednoduchosťou tak dopĺňa celkový dojem, ktorý vyvoláva už samotná skladba. Režisérom videoklipu je Martin Miko z Illuminate Production.

Zdroj: Illuminate Production