V Bratislave vystúpi spevák Anthony Strong, ktorého chvália BB King i Rod Stewart.

Legendárny BB KIng o ňom povedal, že robí skutočne dobrú hudbu a Rod Stewart, že jeho tvorba je úžasná. Anglický spevák, pianista a skladateľ Anthony Strong je ešte len na začiatku svojej kariéry, no všetko napovedá tomu, že má pred sebou skvelú budúcnosť a raz by mohol dosiahnuť status Michaela Bublého alebo Jamieho Culluma. O talente 29-ročného Stronga sa budú môcť presvedčiť aj ľudia na Slovensku. Už vo štvrtok 17. apríla sa predvedie naživo vo Veľkej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave.

V hlavnom meste Slovenska sa na sklonku zimy ukáže v sprievode Big bandu Gustava Broma pod vedením dirigenta Vlada Valoviča. V zostave tohto telesa bude figurovať aj talentovaný bubeník David Hodek. Koncert Anthonyho Stronga a Big bandu Gustava Broma bude druhým vystúpením Music festu 2014, v rámci ktorého do Bratislavy 13. marca zavíta dcéra slávnej Dee Dee Bridgewater – speváčka China Moses. Lístky na obe podujatia sa už predávajú v sieti Ticketportal za 25 až 40 eur. Držitelia preukazu ZŤP majú na vystúpenia zľavu 50 percent.

Anthony Strong

Anthony Strong sa narodil v októbri 1984 neďaleko Londýna. Hudba ho sprevádzala odmalička a rozhodol sa jej zasvätiť aj štúdium. Titul z hry na piano získal na Guildhall School of Music and Drama. Ešte počas štúdia začal účinkovať v televíznych šou a ako sprievodný muzikant vystupoval po boku takých interpretov ako Michael Bolton alebo Charlotte Church.

Svoj debutový album Guaranteed! vydal v roku 2009. Aj zásluhou tejto nahrávky sa mu otvorili dvere do BBC2, kde účinkoval v niekoľkých programoch, pričom okrem iných si zaspieval aj s Palomou Faith. Popri hudobnej kariére sa v tom čase venoval aj divadlu. Za zmienku stojí jeho stvárnenie Jerryho Lee Lewisa v hre Million Dollar Quartet, ktorú uvádzali na londýnskom West Ende.

V roku 2012 sa Strong stretol s BB Kingom, ktorému predskakoval na koncerte v Paríži. Možno aj preto sa mladému muzikantovi v tomto meste zapáčilo a dokázal sa tam aj výraznejšie presadiť. Dokazuje to i jeho angažmán v prestížnom jazzovom klube Le Duc des Lombards, kde hral dvanásťkrát za sebou. Míľnikom v jeho kariére bola ale iné vec – podpis nahrávacej zmluvy s francúzskym vydavateľstvom Naive records, pod ktorý patria také mená ako Carla Bruni-Sarkozy, Asian Dub Foundation, Mirwais či Benjamin Biolay. Na jar 2013 Strongovi na tejto značke vyšiel album Stepping Out, ktorý potvrdil jeho status stúpajúcej hviezdy. V americkom rebríčku iTunes sa mu s ním podarilo dostať na prvé miesto, pred také hviezdy ako Gregory Porter, Michael Bublé alebo Harry Connick Jr., pričom bodoval aj v ďalších rebríčkoch. Okrem Slovenska budú môcť vzostup Anthonyho Stronga v prvej polovici tohto roka pozorvať aj návštevnící jeho koncertov v Portugalsku, Poľsku, Nórsku, Dánsku alebo exotickej Malajzii.

www.anthonystrong.co.uk

blb_MOSES_STRONG

Zdroj: Ján Papač, PR manager koncertu