Už zajtra koncert Marka Lenagana v Klube za Zrkadlom!

Už zajtra sa v bratislavskom Klube za zrkadlom predstaví špičkový americký hudobník Mark Lanegan, ktorý je v týchto dňoch na veľkom európskom turné. „Veľakrát sme hrali vo Viedni a vždy som si hovoril, že niekedy by som rád hral aj na Slovensku. A teraz sa to uskutoční. Teším sa na to,“ povedal Lanegan v rozhovore pre časopis .týždeň.

Dnes 47-ročný Lanegan má za sebou bohatú kariéru – so svojou skupinou Screaming Trees stál pri zrode seattleskej školy a štýlu grunge, neskôr niekoľko rokov pôsobil v kultovej kapele Queens of the Stone Age, spolupracoval s mnohými osobnosťami hudobnej scény, počnúc Kurtom Cobainom z Nirvany cez Belle and Sebastian, Unkle, Isobel Campbell a naposledy v projekte The Gutter Twins.

V Bratislave predstaví Lanegan svoj aktuálny album Blues Funeral, o ktorom sa pre denník Sme vyjadril: „Len málokedy sa podarí preniesť celý album naživo, tak ako ste ho nahrali. Povedal by som, že budeme hrať pesničky z tohto albumu, ktorý niektorým ľuďom pripadá temný.“

S Laneganom v Klube za zrkadlom vystúpi belgická alternatívna kapela Creature with the Atom Brain, anglický pesničkár Duke Garwood, ktorý vystupoval na Bažant Pohode 2006, a zásadná skupina slovenskej alternatívnej scény Tornado Lue.

Program
18.00   
            Otvorenie Klubu za zrkadlom
19.00 – 19.40
     Tornádo Lue
20.00 – 20.25
     Duke Garwood
20.40 – 21.10
     Creature with the Atom Brain
21.40 – 23.10
     Mark Lanegan Band
23.30   
            autogramiáda s Markom Laneganom

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

Zdroj: Pohoda Festival