Úspěšné turné Vypsané fiXy k jejich novému albu „Tady to někde je“ pokračuje dalšími koncerty.

K novému albu připravila Vypsaná fiXa roční sérii koncertů. Jarní část odstartovala 3. března v Krnově a kapela má za sebou již čtyři zastávky, včetně vystoupení na udílení Hudebních cen Žebřík 2016, kde převzala cenu za třetí místo v kategorii Skupina.

Tento týden fiXu čeká křest alba a koncert před vyprodaným pražským palácem Akropolis. O víkendu pak zahrají v kulturním domě v Ratibořských Horách a v bratislavském klubu Randál. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream.

V pořadí osmé studiové album Tady to někde je bylo nahráno, stejně jako poslední deska Krásný smutný den, pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. Jen systém nahrávání se změnil. Natáčelo se netradičně, a to celkem na čtyřech místech v Čechách – v Ústí nad Labem, Vernéřovicích na Broumovsku, ve Zlíně a na Seči. „Dlouho jsme uvažovali nad tím, jak celé album pojmout a přitom neopakovat atmosféru z alba předchozího. Ondřej přišel s nápadem nahrát ho na více místech, kde se pokusíme zachytit místní atmosféru a náladu,“ říká ke vzniku nahrávky  zpěvák kapely Márdi. „Nejdřív nám to přišlo šílený, ale pak se ukázalo, jak dobrej nápad to byl. Každé místo potřebovalo jinak nazvučit, každý mělo jinej drajv a náboj. Například natáčení v odsvěceném kostele na Broumovsku je nezapomenutelný jak silou místa, tak akustikou. Nakonec to Ondřej smíchal ve svém studiu Jámor a všechna ta místa, tu atmosféru, tam dostal. A tak ta nová deska je vlastně z různých krajů, ale skvěle drží pohromadě.“ Celý proces natáčení zaznamenala kapela na svém blogu (odkaz zde: https://bit.ly/2heKy3k).

Seznam koncertů jaro 2017

 1. 3. Krnov Kofola
 2. 3. Prostějov Apollo 13
 3. 3. Plzeň DEPO (Hudební ceny Žebřík)
 4. 3. Pardubice Žlutý Pes
 5. 3. Praha Akropole
 6. 3. Ratibořské Hory KD
 7. 3. Bratislava Randál
 8. 3. Litomyšl Kotelna
 9. 3. Pec pod Sněžkou KlonDike
 10. 4. Český Krumlov Fabrička
 11. 4. Jihlava Soul

Více informací naleznete na www.vypsanafixa.cz.

Zdroj: Turner PR