Uprising Reggae Festival 2011: Už tento piatok!

Už v piatok sa otvoria brány najúspešnejšieho hudobného festivalu v Bratislave a jedného z najlepších reggae festivalov v Európe! Uprising Reggae Festival prinesie aj tento rok do Bratislavy 26. a 27. augusta interpretov domácich aj svetových – Gentleman, Capleton, General Levy, Prago Union, AMO, Vec & Zverina, Foreign Beggars či Looptroop Rockers.

Uprising, to nie sú len koncerty a skvelá hudba, to je aj zábava a kopec nových vecí. Organizátori pripravili pre festivalovníkov súťaže na vodných bicykloch, zápasy v bahne či tradičný sobotný futbalový zápas. Svoje umenie predvedú skúsení, ale i talentovaní skateri na U-rampe, tanečníci Capoeiri. Bude sa aj malovať a sprejovať Streetart & Graffiti. V rámci minisúťaže diel a grafických návrhov na webe a facebooku boli vybraní umelci, ktorí priamo v areáli Zlatých pieskov dostanú priestor predviesť svoje umenie. Exotické rytmy predvedie, a podelí sa o ne La3no Cubano, ktoré v rámci bubnovej školy naučí základné bubnovacie techniky a rytmy. Na svoje si prídu aj taneční nadšenci a priaznivci dancehallu. Oba dni sa budú môcť priučiť tancu s lektorkou Aron Mitu Tesfaye z Etiópie, ktorá patrí medzi špičku v tomto žánri. A to nie je všetko, v rámci sobotného programu bude aj dancehall exhibícia tanečnej školy Riverpark Dance School. Priestor na relaxáciu a oddych si návštevníci Uprising festivalu užijú nielen v rámci Yoga playground, ale i masáží, ktoré bude možné absolvovať.

Uprising 2011 - LINEUP
pre zväčšenie programu kliknite na obrázok

Uprising Reggae Festival sa bude konať 26. a 27. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Štvrtý ročník tohto stále populárnejšieho festivalu sprístupní areál v piatok o 15:00. Stanové mestečko bude pre návštevníkov prístupné už od štvrtku. Vstupenky na festival budú v predaji aj na mieste, na sobotný aj piatkový program bude možné zakúpiť v pokladni aj jednodňovú vstupenku.

Uprising 2011 - mapa
pre zväčšenie mapy kliknite na obrázok

Ak existujú dni, kvôli ktorým sa festivaloví nadšenci už pred začiatkom leta tešia na jeho koniec, sú nimi určite 26 a 27. august. Ak existuje v Bratislave miesto, na ktorom sa každý rok stretávajú priaznivci dobrej hudby z celého Slovenska a okolitých krajín, sú nim jednoznačne Zlaté piesky. Ak existuje festival, po ktorom vám ešte dlho zostane teplo v srdci a úsmev na tvári, musí to byť Uprising.

Uprising 2011

Zdroj: Uprising
Publikoval: Redakcia GREGI.NET