Uprising Reggae Festival 2011: Prorok Capleton príde na Slovensko!

Line-up Uprisingu sa pomaly uzatvára. Jedným z posledných mien, ale zároveň najviac očakávaným vystúpením na tohtoročnom reggae festivale, ktorý bude 26. a 27. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch je Jamajčan Capleton.

Capleton, umelec prezývaný aj ako Prorok (The Prophet), King Of Fyah alebo King Shango, sa so svojou mnohočlennou jamajskou kapelou David House Crew chystá na Slovensko vôbec po prvýkrát. Patrí medzi najvýznamnejších a najžiadanejších svetových reggae spevákov a na Uprisingu predvedie energickú show plnú svojich nestarnúcich hitov.

Capleton

Capleton vlastným menom Clifton George Bailey III. sa narodil v roku 1967 v malej dedine na Jamajke. Už ako dieťa však odmietal svoje rodné meno Clifton a tak dostal prezývku Capleton. Rád si tiež necháva hovoriť aj King Shango alebo Prorok (The Prophet). Už viac ako desaťročie patrí medzi top reggae a dancehall umelcov na celom svete. K hudbe ho to ťahalo už od malička a tak ako mnohí iní začal s pomáhaním v miestnych soundsystémoch. Keď mal 18 rokov odišiel z dediny St. Mary a presťahoval sa do Kingstonu, ktorý je nepochybne mekka reggae a dancehallu. Jeho prvá veľká príležitosť prišla v roku 1989 kedy dostal šancu vystupovať v kanadskom Toronte spolu s Ninjamanom a Flourganom. Odvtedy pravidelne produkuje hit za hitom a napåňa kluby a koncertné haly po celom svete. Medzi jeho nespočetné hity patria napr. “Jah Jah City“, “That Day Will Come”, “Who Dem”, “Who I Am”, “Leaders Let The People Down” a mnoho ďalších.

Capleton nepochybne partí medzi to najlepšie čo môžete vo svete reggae a dancehallu zažiť. Svedčí o tom aj fakt, že má na konte 15 albumov a každoročne vydá desiatky nových a úspešných songov, ktoré sa okamžite stanú celosvetovými hitmi. Capleton spolupracoval s menami ako Method Man, Lil Jon, Damian Marley, Luciano, Anthony B, Sizzla, Gentleman či Promoe a je možné, že koncom leta na festivale Uprising nám niektorú z týchto spoluprác predvedie naživo, keďže sa po rokoch opäť stretne aj s Gentlemanom aj s Promoem z Looptroop Rockers.

Capleton links:
Jah Jah City / https://youtu.be/9Kv4MfhIpVM
That Day Will Come / https://youtu.be/-JvsImWF8-w
Stop Them / https://youtu.be/n2ibpmaqPs0
Pain / https://youtu.be/1FYsKCo7yR4
Liberation Time / https://youtu.be/2qT1Tkg7gNM
Pon Toppa Tings / https://youtu.be/NpfB2CUsQ8Q
Some Day / https://youtu.be/kd4K_9WwbsI
Songs Of Joy ft. Promoe / https://youtu.be/DPwLlhuZ1Q4
Leaders Let The People Down / https://youtu.be/jAI8MdTT_cc
Burn Dem / https://youtu.be/lfPR4WsQFSA
Who Dem / https://youtu.be/rJWqjO8tggE

www.uprising.sk
www.facebook.com/uprisingreggaefestival

Uprising 2011

Zdroj: Uprising
Publikoval: Redakcia GREGI.NET