Uprising Reggae Festival 2011: Festival sa blíži, tešia sa nielen fanúšikovia ale aj účinkujúci!

Festival Uprising, ktorého štvrtý ročník sa bude konať už koncom tohto mesiaca (26. a 27. augusta), sa blíži a radosť fanúšikov sa stupňuje. Na Zlaté piesky sa tešia aj kapely a interpreti, ktorí nahrali videoodkazy a pozdravy fanúšikom Uprisingu.

Jedným z headlinerov tohtoročného festivalu je Gentleman. Spevák pochádzajúci z Nemecka je považovaný za lídra európskej reggae-dancehallovej scény. V doterajšej kariére vydal sedem albumov a naspieval množstvo hitov, z ktorých viaceré sa hrali aj v slovenských rádiách. Skladby „Dem Gone“, „Leave Us Alone“, „Superior“ či novinka „To The Top“ sa umiestnili na vrchole hitparád a právom patria k hymnám reggae.

Horúca, kolíska reggae, Jamajka bude mať na festivale viacerých zástupcov, ohnivé rytmy reggae prinesie nielen Capleton, Lutan Fyah, Perfect Giddimani, ale aj Burro Banton, ktorý si pre fanúšikov reggae, dancehallu, hiphopu, ska, dubu, dubstepu, jungle, latina a festivalu Uprising pripravil špeciálnu spievanú pozvánku.

Európa bude mať tiež silné zastúpenie, okrem už spomínaného Gentlemana na Uprisingu vystúpia General Levy, Foreign Beggars a Lady Chann z Veľkej Británie, Looptroop Rockers zo Švédska a Eastwest Rockers z Poľska. Česko-slovenskú scénu budú hájiť Prago Union, Oliver Lowe, AMO & Band, Medial Banana, Hugo Čáves Orchestra či nový prírastok do programu Ska-pra Šupina. Medzi chystané novinky sa teno rok radí plánovaný štvrtý stage. K už zabehnutému Main Stage, Dancehall Stage a Mungo’s Station, tak týmto ročníkom pribúda ďalšia dj-ská zóna venovaná Ska, Balkan a World Music.

Festival Uprising nie je len o hudbe. Je to životný štýl a pre návštevníkov sú pripravené pestré a zaujímavé sprievodné akcie (futbalový turnaj, preteky na vodných bicykloch, exhibícia bikerov a skaterov, tanečný dancehall workshop, yoga playground či cvičenie capoeiri). Uprising sa môže pýšiť aj jedinečnou atmosférou, výborným areálom a krásnym prostredím blízko prírodného jazera.

Kompletný program Uprisingu nájdete na oficiálnom webe festivalu. Vstupenky, ktoré sú v predpredaji v sieti Ticketportal, je možné do piatku 5. augusta kúpiť za cenu 25 Eur. Od soboty bude pernamentka na obidva dni festivalu stáť 29 Eur.

Uprising 2011

Zdroj: Uprising
Publikoval: Redakcia GREGI.NET