Umek odštartuje kráľovskú sezónu Elektry!

Rok 2012 má tři jasné techno milníky. Jeden z nich, Svojšice, máme již za sebou. Apokalypsa je už dlouho známá a ten třetí se nám právì vyjasnil. Klubová sezona v ČR zažije svùj techno vrchol 27. 9. na Elektře, kam přijede Umek.

Letos odstartuje Elektra již svou 8. sezonu, tentokrát s podtitulem „The Season of the Techno Kings“. O tom, že Umek je doposud nejzářivìjší hvìzda, co kdy na Elektře vystupovala, asi nemusíme přesvìdčovat ani ty, kdo na Elektře nikdy nebyli. Tento král techna ze Slovinska totiž rezonuje v uších i naprostým techno laikùm – proč? Je asi načase to zjistit!

Byl jedním z prvních slovinských DJù, s hraním začal už v roce 1992, a i proto jej mnoho lidí chápe jako ikonu východoevropského techna. Gatex, Lanicor, vlastní label Recycled Loops a zastupování agenturou Kne’Deep – to jsou základní mezníky Umekovy groovy techno éry.

V roce 2007 Uroš Umek představuje novou vizi svého zvuku, label1605 Music Therapy – Sixteenofive, který se za 5 let stane asi nejrychleji rostoucím techno labelem. Dále vznikají hity jako Posing as Me nebo Carbon Occasions, které se dokonce objevují na MTV.

Umek je vskutku továrna na hity a na planetì není mnoho lidí, kteří jsou tak úspìšnými producenty a zároveň DJs jako on. V anketì serveru Beatport získává cenu „Best Artist“ za rok 2011 a startuje svou radio show „Behind The Iron Curtain“, která rychle získává milion posluchačù. V roce 2012 má velmi nabitý kalendář a máme veliké štìstí (díky státnímu svátku), že ho mùžeme konečnì slyšet na Elektře v Brnì.

Je tomu totiž už dlouhých 11 let, co Umek hrál v brnìnském klubu (na party Eternity). To už si dnes asi pamatuje jen málokdo. Na co si ale lze velmi snadno vzpomenout, je jeho poslední halové hraní na 10. výročí Apokalypsy v roce 2009, kde nastoupil před 8000 návštìvníkù. Vše tedy naznačuje tomu, že před sebou máme velkolepé zahájení klubového podzimu.

Vstupenky přijdou v předprodeji na 300 Kč, na místì pak 350 Kč. Limitovaná akční cena pro 50 nejrychlejších je 250 Kč – lístky máte možnost koupit v klidu z domu přes našeho partnera SMSticket.cz. Ale pozor, akce platí jen toto úterý 17.7.!

Elektra – The season of the techno kings
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 27. 9. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 300 Kč (předprodej) / 350 Kč (na místì)

Zdroj: Fléda
Publikoval: Redakcia GREGI.NET