Tvrdá hudba nové generace – JINJER, svůdně promyšlený nářez.

JINJER díky své neúnavné práci, nepřetržitému koncertování a kritikou oceňovaným nahrávkám, které na streamovacích platformách mají více než 250 milionů zhlédnutí/poslechů, jsou bezpochyby jednou z nejzajímavějších kapel současného moderního metalu posledních let. Především jsou však jasným důkazem, že lze prorazit i z „východu“.

I když se sama nabízí fráze „za vším hledej ženu“, protože v jejich čele stojí „anděl s ďáblem v těle“ Tatiana Shmayluk, úspěch nepřichází sám. Kapela na pódiích prakticky tráví veškerý čas, takže je s podivem, že se hudebně dokáže posouvat a vyvíjet, čehož důkazem je i žhavá novinka „Wallflowers“.

Ta dokazuje, že JINJER nejsou náhlý záblesk stavící na své femme fatale, ale že za kapelou stojí talentovaní a kreativní muzikanti. Ti tentokrát vytvořili mnohem vážnější album s dotaženějšími písněmi, čímž jejich progressive groove metal získal temnější podtón a větší hloubku, neb „Wallflowers“ také reflektuje trýznivý stav dnešního světa. Vedle tvrdých pasáží jsou tu zajímavé a nevšedně se zaplétající melodie a mezi tyto těžké groovy a rytmické finesy zasazené chytlavé emotivní zpěvy, které se vám zaryjí do hlavy.

Zkrátka, když se do vás moderní, svěží a živelný mix JINJER pustí, jen těžko se mu dá bránit. A když připočtete fantasticky zpívající divoženku Tati (viz plakát turné), jejímž přispěním hudba JINJER navíc získává sex appeal, pak jejich úspěch dává jasný smysl. JINJER jsou prostě promyšlený a svůdný nářez, který může být jedním z nejvíce promlouvajících vůči současné, ale především té mladé, nastupující metalové generaci.

 Doprovodem na turné jsou oceňovaní modernisté SPACE OF VARIATIONS z Ukrajiny a výteční prog experimentátoři HYPNO5E z Francie, kteří ale zahrají pouze v Praze.

JINJER, SPACE OF VARIATIONS
16. 9. 2021 – Bratislava, Majestic
event: https://facebook.com/events/268499304731233
předprodej: https://obscure.sk/cs/tickets/detail/id/410

JINJER, HYPNO5E, SPACE OF VARIATIONS
19. 9. 2021 – Praha, Roxy
event: https://facebook.com/events/3842380652515149
předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/411

Zdroj: TS