Turné Hexu je takmer celé vypredané. Kapela pridala špeciálny vianočný koncert v Bratislave

Už v utorok v Poprade začne  jesenné turné skupiny Hex s názvom Kde je tu láska Tour 2023. Hexáci počas neho vystúpia v ôsmich slovenských mestách. Špeciálnym hosťom turné je Emma Drobná, ktorá s kapelou vystúpi aj na pridanom bratislavskom koncerte s prívlastkom „HEXácke Vianoce“. Ten sa uskutoční 19. decembra v STARS auditoriu.

Kapela si pre svojich verných fanúšikov pripravila skoro dvojhodinový koncertný program. Ten bude pozostávať z piesní z nového albumu, z osvedčených hitov i skladieb, ktoré skupina desaťročia naživo nehrala. Špeciálnym bodom v programe bude vizuálno-hudobná súhra Hexu s Emmou Drobnou.

„S Emmou si zahráme jej skladby Words a Yeah Baby ako aj náš spoločný duet Navždy mladí či Chvíľu áno, chvíľu nie. Máme pripravenú aj jednu špeciálnu coververziu, ale tú zatiaľ neprezradíme. Emma sa určite ešte počas koncertu pripojí aj k našim ďalším skladbám. Veľmi dobre sa nám spolu hrá a verím, že tak ako sa páči táto spolupráca nám, bude sa páčiť aj ľuďom, ktorí na koncerty prídu,“ praje si Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Pre členov Hexu budú koncerty Kde je tu láska Tour 2023 veľmi špecifické. Bude to prvýkrát v histórii skupiny, kedy sa na pódiu objaví spolu až osem muzikantov. K Yxovi, Fefemu, Tybykemu, Šarkanovi, Lacovi Tvrdému a Emme Drobnej sa pripojí vokalistka Laura Weng a klavesák z Billy Barman Kubo Tvrdík. Táto zostava vystúpi spoločne aj na pridanom špeciálnom vianočnom koncerte, ktorý sa uskutoční päť dní pred Vianocami.

„Tešíme sa, že sa celé turné, až na pár posledných vstupeniek do Banskej Bystrice, ešte pred jeho začiatkom vypredalo. Nesmierne si vážime priazeň našich fanúšikov, s ktorými sa veľmi radi stretneme osobne aj po koncertoch. Zároveň sme si povedali, že v našom rodnom meste pridáme ešte jeden špeciálny koncert – 19. decembra zahráme opäť v STARS auditoriu. Tento koncert bude mať podtitul „HEXácke Vianoce“. Okrem nás, Emmy, Laury a Kuba na ňom vystúpia aj ďalší naši kamaráti z našich obľúbených kapiel,“ teší sa Yxo.

Týmto vianočným koncertom, ktorý je aj akýmsi darčekom pre dlhoročných fanúšikov skupiny, Hex uzavrie svoj ďalší úspešný rok. Vstupenky na vianočný koncert sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk

HEX – KDE JE TU LÁSKA TOUR 2023
7.11. POPRAD/AquaCity – VYPREDANÉ
8.11. ŽILINA/Dom odborov – VYPREDANÉ
9.11. TRENČÍN/Piano club – VYPREDANÉ
10.11. NÁMESTOVO/Dom kultúry – VYPREDANÉ
15.11. BRATISLAVA/STARS Auditorium – VYPREDANÉ
16.11. HLOHOVEC/Empírové divadlo – VYPREDANÉ
28.11. KOŠICE/Historická radnica – VYPREDANÉ
29.11. BANSKÁ BYSTRICA/Aula SZU – Posledné vstupenky
19.12. BRATISLAVA – HEXÁCKE VIANOCE – pridaný koncert

Vstupenky na pridaný vianočný koncert: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/pridany-koncert-kde-je-tu-laska-tour-alebo-hexacke-vianoce-2023-12-19/

Zdroj: TS