Tři koncerty CELESTE představí zkrocení jejich vnitřní bouře

CELESTE si u nás už několik koncertů střihli. Od toho posledního to do tří nadcházejících budou už tři roky, a pokud by v lednu nevyšla novinka „Assassine(s)“, od posledního alba „Infidèle(s)“ by to bylo let skoro pět. Bude nadcházející turné dalším opakováním již vyřčeného? Určitě ne. Osobití Frantíci si pro Nuclear Blast splnili svůj debut, na němž vykročili ze své vnitřní bouře.

Sonický kvartet z Lyonu byl z prvních, který v syrovém, temném zvuku začal kombinovat sludge, black metal a dřevní hardcore/screamo, který poznáte na první poslech a který zalézá pod kůži. A to dělá i nová deska, byť ztratila ostruhy a představuje posluchačům jejich typické znaky srozumitelně. Bez chaosu, relativně agresivně, ale stále hutně.

CELESTE ve svém subžánru patří k nejlepším a co do image i k nejvýraznějším a ostatní spolky nejvíce inspirujícím. Vizuální show kapely postavená na minimálním nasvětlení, hromadě kouře, stigmatizujícím stroboskopu a rudých čelních světlech, kterými publikum laserově porcují, vždy umocňuje šílený tlak. Zesiluje ho ještě agresivní vokál, co zařezává s disharmoniemi, presující sludge i hypnotické repetice. A jejich nová, učesanější poloha by koncertům rozhodně neměla uškodit. Spíš naopak každou složku podtrhnout.

Turné s nimi pojedou angličtí CONJURER. Ti jsou post-malejší, ale očmoudlost blackem a údernost hardcore-sludge je činí zajímavými nejen atmosféricky ale i strukturálně, hlavně žánrově k CELESTE skvěle sedí. Jejich deska „Mire“ je jedna z nejlepších věcí z tohoto ranku za poslední roky. Riff za riffem, fantastický zvuk, těžkotonážní masírka s progresivním přístupem, jež v sobě nese elementy už z prachem zapadaného období Opeth, Mastodon i Gojiry nebo Crowbar. Fakt zajímavá kapela!

CELESTE, CONJURER
17. 3. 2022 – Praha, Modrá Vopice
FB event: https://facebook.com/events/427669385373697
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/460

19.3. 2022 – Košice, Collosseum
FB event: https://facebook.com/events/2439828169483381
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/461

25. 3. 2022 – Bratislava, Randal
FB event: https://facebook.com/events/860436657946281
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/462

Předprodej viz e-TICKET výše. V Čechách dále v síti Ticketmaster, na Slovensku dále v síti Ticketportal a v případě Košic i přímo v klubu.

Zdroj: TS