TOPFEST štartuje už tento víkend, brány festivalu sa otvárajú v piatok 30. júna o 12:00 hodine!

Jubilejný 20. ročník TOPFESTu je tu! Jeden z našich najväčších festivalov sa vracia na domovskú pôdu a na Zelenej Vode v Novom Meste nad Váhom pripravil 30. júna až 1. júla pre fanúšikov tri pódiá! Fantastickú atmosféru vytvoria britskí Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či KISS Forever Band z Maďarska. Nebudú chýbať ani slovenské a české kapely, mladé talenty na RUNWAY STAGE, atrakcie vo fun zóne či stanové mestečko!

Brány festivalu TOPFEST sa otvárajú v piatok 30. júna o 12:00 hodine. Pre stanujúcich bude areál otvorený od štvrtka 29. júna od 14:00. Organizátor pripravil špeciálnu zľavu pre návštevníkov, ktorí si minulý rok neužili zrušených headlinerov. Majú možnosť si zakúpiť vstupenku so zľavou 20 eur zo vstupného na mieste festivalu po preukázaní sa minuloročnou vstupenkou alebo potvrdením z emailu.

„Teším sa na stretnutie, po rokoch opäť na Zelenej vode. V prostredí, ktoré nás motivovalo k dlhodobej práci pri organizovaní akcií pre milovníkov hudby. Zaspomíname si, ako niektorí účinkujúci vystupovali na tomto mieste pred dvadsiatimi rokmi. Napríklad Kiss Forever Band, Maťo Máček, Alkehol, Doga, Malý Princ, Slobodná Európa či HEX. Bolo ich veľa pri začiatkoch na Zelenej vode,“ pozýva dlhoročný organizátor TOPFESTu Dušan Drobný.

Na troch pódiách zahrajú Bullet For My Valentine, Danko Jones, KISS Forever Band z Maďarska, z Česka pricestujú Chinaski, populárni Mirai, rocková Doga či Alkehol. Z domácich kapiel sa na TOPFESTe predstavia HEX, Heľenine oči, Slobodná Európa, StresPez, Smola a Hrušky, Signum Regis, Stercore, AYA, No Control, Karpina a mnohé ďalšie. Od roku 2015 je súčasťou TOPFESTu aj spolupráca s Rockovou maturitou a RUNWAY STAGE, ktorá prinesie ponuku všetkých rockových odnoží.

„Tretie pódium zastrešuje nová slovenská autorská rocková tvorba. V rámci semifinálových kôl Rockovej maturity sa na RUNWAY STAGE doteraz predviedlo vyše 250 slovenských formácií. Tento rok sme začali spoluprácu s najväčšou českou súťažou kapiel s autorskou tvorbou, s projektom SKUTEČNÁ LIGA. Dve najväčšie národné súťaže sa na TOPFESTe spojili a prinesú pestrú žánrovú ponuku zo Slovenska, Čiech a Moravy. Z takmer 50-tich prihlásených kapiel sme vybrali 24 a z nich sa štyri kapely dostanú na  hlavné pódium budúcoročného festivalu. Z minuloročných kapiel na tohoročnom hlavnom pódiu vystúpia BULLET HOLES, KIERO GRANDE a PALEC,“ vysvetľuje Roland Koncz z Rockovej Maturity.

Vstupenky na festival budú k dispozícii aj na mieste za cenu 60 eur na dva dni a 35 eur na jeden deň. VIP vstupenka na dva dni stojí 150 eur, jednodňová VIP vstupenka 100 eur. Organizátor pripravil špeciálnu zľavu pre návštevníkov, ktorí si minulý rok neužili zrušených headlinerov. Majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 20 eur na mieste festivalu po preukázaní sa minuloročnou vstupenkou alebo potvrdením z emailu.

Pre návštevníkov TOPFESTu, ktorí sa rozhodnú prísť autom, sú pripravené parkoviská neďaleko areálu. Parkovisko bude spoplatnené, na jeden deň 5 eur, na dva dni 10 eur. Na parkovisku nebude možnosť stanovania pri aute. Stanovať sa bude dať jedine v areáli TOPFESTu. Stanové mestečko bude spoplatnené na tri dni 25 eur, na dva dni 20 eur. Karavan a obytný príves stojí na tri dni 60 eur, na dva dni 50 eur. Upozorňujeme návštevníkov, ktorí budú prichádzať vlakovou dopravou, že kyvadlová doprava nie je k dispozícii.

Príďte zažiť dokonalú festivalovú atmosféru na TOPFEST 30.6. až 1.6. 2023 na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom,  okrem koncertov na vás čakajú aj skvelé atrakcie a kvalitná gastrozóna. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal https://www.ticketportal.sk/event/T20-FEST?idp=192612#modalVyberPocetMiest20

Deti do 10 rokov majú vstup na festival zdarma len po predložení príslušného dokladu. ZŤP a imobilní majú zľavu 50% a to výlučne na mieste konania sa festivalu, kde je možné vstupenku aj zakúpiť. Vstupenka platí na oba festivalové dni, a to po predložení príslušného preukazu. Na sprievodcu sa zľava nevzťahuje. Obmedzením pre návštevníkov budú bezpečnostné opatrenia – prehľadávanie batožiny za účelom zníženia prenesenia zakázaných vecí, medzi ktoré patria nože a iné ostré predmety, sklo, plechovky, vlastné nápoje a jedlo, dáždniky, pyrotechnika, omamné a psychotropné látky. Na festivale bude pre návštevníkov pripravená zdravotná a hasičská služba. O bezpečnosť sa bude starať bezpečnostná služba. GDPR: UPOZORNENIE – počas TOPFESTu 2023 budeme vyhotovovať video záznamy a fotodokumentáciu, kúpou vstupenky alebo vstupom na miesto podujatia návštevník súhlasí s vyhotovovaním video záznamov a fotodokumentácie, a tiež s ich použitím na propagačné účely organizátora alebo samotného podujatia. Všetky informácie nájdete na www.topfest.sk alebo na facebookovej stránke TOPFEST.

Zdroj: NK Factory