Tohtoročný festival Bažant Pohoda otvorili AMO a Polemic!

Festival Bažant Pohoda má za sebou svoj prvý večer. Návštevníkov priviedli na úvod do varu zástupcovia slovenskej hudobnej špičky – kapely AMO & Band a Polemic. Počas hip-hopovej a SKA hudobnej šou zazneli aj aktuálne single oboch kapiel.  

Úvodné tóny tohtoročnej Pohody patrili hip-hopu a SKA. Legendárny a najobľúbenejší júlový kolotoč koncertov odštartovalo vystúpenie kapely AMO & Band, ktoré vzápätí vystriedala nadupaná šou Polemicu. Obe zoskupenia fanúšikom naživo zahrali aj svoje aktuálne single. AMO potešilo singlom „Doma“, ktorý vyjde na jeseň ako súčasť ich novej dosky. Polemic zase odpálil svoju „Dámu“, jeden z trackov albumu HEY! BA-BA-RE-BOP, ktorý SKA partička pokrstila len pred troma mesiacmi, počas svojho celoslovenského turné. Hoci sú na festivaly i úspešné koncerty zvyknuté, obe skupiny si atmosféru na vypredanom trenčianskom letisku poriadne vychutnali. „Koncert som si fakt užil. Na to, že sme otvárali stage, bolo fakt veľa ľudí, ktorí boli naozaj uvoľnení, a dali nám energiu, ktorú nenájdeš na zemi, išli texty, a za celú kapelu musím povedať, že to bolo veľmi príjemné, a veľmi dobre sme si zahrali,“ pochvaľoval si bezprostredne po návrate z pódia do backstageu Moe z AMO. „Odohrali sme pár nových vecí, a podľa reakcií ľudí to bude určite fungovať. Je sa na čo tešiť. September!“ pridal svoje dojmy jeho kolega Opak. „Užili sme si úžasnú atmosféru. Stan bol absolútne plný, ľudia spievali, tancovali. Povedal by som, že to bol pre nás  koncert roka,“ vyjadril sa vzápätí v mene Polemicu tesne po koncerte Andrej „Šefko“ Juráš.

Obe spriatelené kapely tak uviedli sériu rôznorodých koncertov v podaní desiatok interpretov, ktoré návštevníkov Pohody tento rok čakajú. Ako dodali, najväčší festival si tento rok užili čisto pracovne, keďže počas nadchádzajúceho víkendu ich čakajú ďalšie vystúpenia.

Zdroj: SOUL FOR SHOW
Foto: Zdenko Hanout