TIETO ZNÁME TVÁRE BUDÚ BEŽAŤ PRE TÝCH, KTORÍ BEŽAŤ NEMÔŽU PRIDÁTE SA K NIM AJ VY?

Chystajte tenisky, sťahujte appku a pripravte sa na nával endorfínov nie len z pohybu, ale predovšetkým z pomoci druhým. Charitatívny world run Wings For Life sa uskutoční už 7. mája 2023, kedy navyše oslávi svoje mimoriadne 10. výročie. Bežecké podujatie sa koná každý rok s tým istým cieľom:  získať peniaze na výskum poranení miechy. Do nadácie pritom putuje celá suma získaného štartovného, a na každej jednej registrácií tak záleží. Na beh sa už teší aj Maroš Molnár, Bekim a ďalší ambasádori, s kým pobežíte tento rok vy?

Viac o behu sa dozviete na oficiálnej stránke www.wingsforlifeworldrun.com

WORLD RUN, NA KTORÝ NUTNE NEPOTREBUJETE ANI TENISKY

V jeden deň a dokonca v ten istý čas – v našich zemepisných šírkach o 13:00 –  sa na celom svete bežci aj nebežci, mladí aj starí, jednotlivci či tímy, dokonca aj samotní vozíčkari, spoja pre tých, ktorí bežať nemôžu. Nepatríte k fanúšikom behu? Nevadí! Či už beh odkráčate, strávite s rodinou potulkami mestom, alebo vybehnete na túru do prírody, všetko sa počíta. Pretože jediné, čo na beh skutočne potrebujete, je chuť pomôcť. A ako vraví Maroš Molnár, jeden z ambasádorov behu, „tvoj beh pomôže ľuďom po celom svete, preto sa k nám nezabudni pridať už 7. mája a bežme spolu za tých, ktorí nemôžu.“

A ako sa na beh teší moderátorka a televízna osobnosť Lenka Debnárová? „Dôležité je behať tak, aby vám to robilo radosť. Nemusíte byť prví, a už vôbec nie pri Wings For Life World Run.“

„Nie som úplný fanúšik behu, Na Wings For Life World Run sa teším najmä kvôli celej jeho myšlienke. Veľmi dobre si uvedomujem, že môcť behať a vôbec môcť ráno vstať z postele je privilégium. Vďaka týmto pretekom sa tak všetci na celom svete môžeme spojiť pre tých, ktorí toto privilégium nemajú, a spoločne pomôcť,“ komentoval Jakub Grigar, slovenský reprezentant vo vodnom slalome, ktorý doniesol z letných OH v Tokiu striebornú medailu.

„Je skvelé, že vďaka tomuto behu môžeme každý jeden z nás prispieť na výskum liečby poranenej miechy. Som si istý, že beh bude opäť veľkým úspechom,“ dodal motokrosový pretekár Števo Svitko.

„Najviac ma na tom láka fakt, že ide o dobrú vec. To, že si na vozíku, neznamená, že by si sa nemal hýbať, ja sám milujem pohyb. Jasné, že sa behu zúčastním aj ja spolu s mojim tímom vozíčkarov, môj cieľ sú 2 kilometre,“ uzavrel motivátor a sit.down komik Bekim.

Na Wings For Life World Run sa tešia aj ďalší ambasádori, ako napríklad automobilový pretekár Maťo Homola, mnohonásobná majsterka sveta vo wakeskatingu Zuzka Vráblová, kajakárka Janka Dukátová, či marketér a kreatívec Yaksha.

IDETE DO TOHO S NAMI?

Vďaka behu cez appku sa jednoducho stačí rozhodnúť, či chcete bežať sólo alebo s priateľmi. Dokonca ani vaša lokalita nehrá rolu, aj tak všetkých raz dobehne virtuálne Catcher Car. Vyberte si vlastný chodník a bežte či kráčajte, kde len chcete.

Ak však máte chuť radšej na organizovaný App Run, smelo do toho. Zúčastniť sa ich môžete v Bratislave, Senici, Nitre, Piešťanoch, Žiline a Vysokých Tatrách.

Štartovné je 15 eur, no pocit, že celá čiastka poputuje na výskum liečby poranenej miechy, je na nezaplatenie!

VEĽKOLEPÁ HISTÓRIA WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Rok čo rok  sa počas týchto unikátnych pretekov píše história na celom svete. Píše ju napríklad Nina Zarina z USA, ktorá vyhrala štyri z deviatich svetových behov. Alebo Aron Anderson zo Švédska, ktorý sa na svojom invalidnom vozíku dostal na zoznam víťazov najmenej trikrát a nechal všetkých bežcov za sebou.

K dnešnému dňu sa vyzbieralo celkovo 38,3 milióna eur, pričom celý výťažok putuje rovno do výskumu. Samotný Wings for Life World Run 2022 priniesol vďaka štartovnému príspevok vo výške 4,7 milióna eur, a to všetko vďaka 161 892 účastníkom zo 192 krajín. Ako hovorí Anita Gerhardter, generálna riaditeľka nadácie Wings for Life: „Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac štúdií môžeme pomôcť financovať – a tým rýchlejšie dosiahneme náš celkový cieľ.“ Poďte s nami prepísať históriu aj tento rok!

Pre čo najčerstvejšie informácie o behu sledujte Wings For Life World Run na InstagrameFacebooku či priamo na oficiálnej stránke www.wingsforlifeworldrun.com.

Zdroj: Reb Bull