The Wild Roots vás v klipu zavedou do hlubokých lesů.

Letošní léto bez velkých festivalů a zahraničních dovolených se zdá být nevyhnutelné. Uvědomuje si to i kapela The Wild Roots, která prostřednictvím nového klipu zve do českých lesů. „Chtěli jsme lidi po týdnech izolace vzít na takovou virtuální procházku. Většina našich songů a grafický vizuál se točí kolem tématiky přírody, která nás silně inspiruje,” říká basistka Alice.

Videoklip k rock’n’rollové baladě Shelter and home je vizuální i skladatelskou minimalistickou sondou do tvorby skupiny mající na pažbě několik slušných zářezů. Skupina vystoupila na předních českých festivalech jako Rock for People, kam se měli letos opět po dvou letech vrátit, na Mighty Sounds a Metronome festival v rámci Jameson Black Barrel bar scény nebo na Jack Daniel’s Experience scéně Colours of Ostrava. Trio odehrálo několik klubových turné po ČR, vystoupilo také v Německu a Skotsku.

„V době, kdy všichni zůstávali dlouhé týdny ukryti doma s občasnými útěky do přírody, nám přišlo vytvoření klipu k písni Shelter and home jako jasná volba. I my si často děláme pořádek v hlavě v hlubokých kynžvartských lesích, v místech našeho dětství i dospělosti. Hlavním motivem příběhu je hledání domova a zázemí,” dodává bubeník a autor textu Kraken.

The Wild Roots se na scéně pohybují od roku 2015, vydali dosud dvě EP Back into the wild (2016) a Tales (2018). Skupina vás spolu s progressive rockovými Seventh Passion zve na první koncert po karanténě do pražského Futura 26. června.

Facebook event – https://www.facebook.com/events/1154002961631660/
www.facebook.com/thewildrootsband/
https://thewildroots.bandcamp.com/

Zdroj: TS