The Ills pokrstia vinyl v bratislavskej Oblude, stiahnite si prvý singel!

Bratislavská inštrumentálna kapela The Ills vydá 21. septembra svoj druhý album Splendor, v rovnaký deň ho zároveň pokrstí v bratislavskom klube Obluda.

Sprevádzať ich tam budú aj českí kolegovia Five Seconds To Leave, ktorí pod vydavateľstvom Exitab vydali vinyl v máji. Piatkový večer v Oblude pod hlavičkou promotérskeho združenia After Hours tak bude patriť dvom krstom dvoch platní.

The Ills (https://theillsmusic.tumblr.com/) svoj nový album nahrali naživo počas dvoch dní v Bratislave v marci, o jeho mastering sa postaral v Írsku žijúci český producent Gaex, zodpovedný napríklad aj za posledný album českého rapera Bonusa Náměstí Míru. Oproti debutu To Wish Impossible Things, ktorý vznikol pred dvoma rokmi, posúva Splendor The Ills k novému zvuku, vzdialenejšiemu shoegazu a vyhýbajúcemu sa post-rockovým stereotypom. Splendor vyjde pod vydavateľstvom Exitab (https://www.exitab.org) v troch formátoch – na vinyle, CD i ako digitálny download. Ukážkou z neho je singel Shimmering, ktorý sa dá stiahnuť zadarmo zo stránok kapely. (https://ills.bandcamp.com/track/shimmering-2).

Five Seconds To Leave (https://bandzone.cz/fivesecondstoleave), trojica z Jindřichovho Hradca debutovala minulý rok mimoriadne vydareným vinylom Soundscapelandtracks, ktoré spoluvydalo legendárne pražské združenie Silver Rocket, na svedomí majú aj spoločný split s kapelou Esazlesa. Agresívny post-rock, ktorý však nezabúda na ambientné časti patrí v Čechách k najvernejším predskokanom svetových post-rockových mien a či už to boli This Will Destroy You alebo Maybeshewill, nikde si hanbu neurobili.

Večer v Oblude začne o ôsmej hodine, vstupné stojí 4 eurá.
https://www.facebook.com/events/418336168203760/

AFTER HOURS 12:09
The Ills (SK) + Five Seconds To Leave (CZ)
Obluda, Jaskový rad 7
21. septembra 2012, 20:00

Zdroj: Exitab