Tereza Mašková dnes vydáva debutový album Zmatená.

Česko-Slovenská Superstar Tereza Mašková vydala 12. júna svoj debutový album Zmatená. Vydanie albumu sprevádza balada Tažní ptáci, ktorej videoklip speváčka zverejnila v nedeľu 7. júna: www.youtube.com/watch?v=Fe6FYwqf8UE

Srdce a talent ruka v ruke pretavené do hudby

Tereza Mašková – diva, ktorej kritici i fanúšikovia predpovedajú budúcnosť nasledovníčky ženských hudobných legiend v histórii českého popu… Presne dva roky a dva dni, odkedy nosí titul Česko-Slovenskej Superstar (v grand finále zvíťazila 10. júna 2018), vydáva svoj debutový album Zmatená.

Za dva roky svojho pôsobenia na hudobnej scéne stihla vydať sériu úspešných singlov – v debute a hudobnom prerode New Me predviedla svoju flexibilnosť pri speve v angličtine. Nasledoval zimomriavkový Žár, ktorým potvrdila neskutočnú silu svojho hlasu a obrovský spevácky rozsah. Baladou O nás dvou vyvrcholil záujem, ktorý vzbudila nielen medzi fanúšikmi, ale i medzi kolegami; pieseň jej totiž zložila a venovala skupina No Name. V hudobnej spomienke a pocte Láskou se splést ukázala svoj dar pretaviť s veľkým citom do hudobného prejavu i ten najintímnejší text a najbolestivejšie posolstvo, aké sa dá do hudby ukryť.

Svoje prvé dva roky na scéne Tereza uzatvára symbolicky vydaním debutového albumu Zmatená. Na nahrávke prináša dvanásť skladieb, z ktorých štyri vyššie spomínané už stihla vydať ako single. Odkedy zvíťazila v Superstar, tvorí a koncertuje súčasne na Slovensku i v Čechách. Aj jej debutový album preto vznikal doslova na ceste medzi Bratislavou a Prahou – svedčí o tom bohatý mix českých i slovenských mien kolegov, ktorí sa na jej albume podieľali: speváci Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý i Aleš Kubát (in memoriam) a producenti Oliver Žilák, Martin Maxo Šrámek, Peter Graus, Tomáš Zubák, Matej Mikloš a Matěj Vávra.

Ako naznačuje názov Zmatená, pri počúvaní albumu čaká fanúšikov zmes skladieb, ktoré vznikali pod turbulentným vplyvom mnohých elementov a Terezu ako umelkyňu výrazne formovali. „Myslela som si, že keď budem vydávať svoj prvý album, budem vyprofilovaná speváčka, ktorá vie, čo chce. Postupom času som začala zisťovať, že to nie je až také jednoduché. Páči sa mi veľa žánrov a štýlov. Preto môj prvý album ako hovorím, je farebný. Je na ňom všetko, čo ma baví a v každej pesničke som zanechala kus seba, svoje emócie, slzy, šťastie a radosť. Dlho som sama zo seba bola zmätená… Možno ste čakali kompaktný album. Sama som nevedela, ako to uchopiť a vôbec, čo mám robiť. A tak vznikol môj prvý album „Zmatená“, v ktorom som si veľa vecí vyskúšala a mám z toho veľkú, úprimnú radosť,“ vyznáva sa Tereza.

„Pre Terezu je pri tvorbe hudby dôležité pracovať s ľuďmi, z ktorých ide pozitívna energia, ktorých má rada a ktorí majú úprimne radi ju. Presne tak vznikal aj tento album. Je to jej talent a srdce spojené a pretavené do hudby,“ hodnotí Terezin debut jej manažér Oliver Žilák.

 „Text singla Tažní ptáci je pre mňa majstrovské dielo“

Tereza vydáva album Zmatená v sprievode singla Tažní ptáci. Ako prezradila, pesnička vznikla už pred niekoľkými rokmi. Náhoda chcela, že na ňu opäť natrafila len nedávno, počas dokončovania albumu… „Napísal ju môj kamarát, veľmi dobrý muzikant Martin Kučera so svojím otcom. Náhodou som ju našla pred dvoma mesiacmi v maili. A hneď som bola rozhodnutá, že chcem, aby bola na albume,“ spomína. Skladbu si napokon tak veľmi obľúbila, až sa rozhodla, že bude sprevádzať vydanie jej albumu. Videoklip k singlu nakrútil slovenský režisér Dušan Krajčovič.

„Je to krásna skladba,  keď som ju počula prvýkrát, zatajil sa mi dych, pretože text je pre mňa majstrovským dielom, ktoré sa autorom vydarilo. Myslím si, že každý z nás si v tom nájde svoj pocit. Pre mňa je to zamyslieť sa sama nad sebou, nad tým, čo je v živote dôležité, aké sú priority. Neustále sa za niečím naháňame, chceme viac a viac. Nevážime si to, čo máme a väčšinou na to prídeme, až keď to stratíme. Obzvlášť v tejto dobe je to trefné,“ hovorí Tereza a vysvetľuje, že práve tieto hlboké myšlienky chcela spoločne s režisérom podčiarknuť v klipe.   

Ako dodáva na záver, po vydaní debutového albumu sa už veľmi teší na prvé koncerty, ktorých termíny sa už začínajú črtať po nútenej koncertnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu.

TRACKLIST – Tereza Mašková: Zmatená

 • Žár
 • Nahá
 • Blíž za tebou
 • Víc než hádky s Marekom Ztraceným
 • Náš svět
 • New Me
 • Chtěla bych znát
 • O nás dvou
 • Jsme nej
 • Žijeme jenom jednou s Ondřejom G. Brzobohatým
 • Láskou se splést s Alešom Kubátom
 • Tažní ptáci

Zdroj: SOUL FOR SHOW