Tell it quick: Festival krátkych filmov na internete začína za pár dní!

Druhý ročník jedného z prvých internetových festivalov prebiehajúcich na Facebooku začína už za pár dní. Po úspešnom prvom ročníku sa riaditeľ festivalu Slavomír Siska rozhodol festival začať o dva mesiace skorej: „Nechcel som festivalu nechať až takú dlhú pauzu a chcel som nechať viac času pre autorov.“

Na minulý ročník sa prihlásilo viac ako 200 filmov z 5 krajín, čo riaditeľ festivalu nečakal. Dúfate, že aj tento rok sa podarí prekročiť túto hranicu? „Myslím si, že dôležité je, aby sa na festival prihlásili kvalitné filmy, veľmi radi privítame nových autorov, nových tvorcov, ktorí prinesú do filmovej tvorby opäť niečo nové.“ Festival sa začína 1.12, takže od prvého ročníka prešlo 6 mesiacov. Festival bude trvať nie dva mesiace ale štyri. Sú pripravené pre autorov pripravené novinky? „Tak prvá novinka je tá, že sa zanikla kategória 33s film a pribudla kategória Experiment. Ďalšou novinkou je, že festival bude v Žiline (ako minulý ročník), ale bude sa konať na o 100% lepšom mieste a to na Stanici Žilina-Záriečie, ktoré pre divákov a autorov má pripravenú príjemné prostredie počas ich všetkých akcií. Taktiež trocha sa pomenila aj zostava poroty – krstnou mamou festivalu sa stala herečka Eva Pavlíková a krstným otcom festivalu cestovateľ a spevák zo Slobodnej Európy Whisky. Ďalšími členmi poroty sú: režisér Vladimír Javorský, režisér Anton Šulík, producent Martin Prochádzka, riaditeľ portálu Kinema.sk Peter Konečný a scenárista Marek Leščák. Takže porota sa trochu zmenila. Jednu z posledným noviniek spomeniem, že sa chystá príprava festivalovej pesničky (niečo ako soundtrack k festivalu), ktorej text aj videoklip pripraví púchovská skupina Hidden Road. Máme pripravené aj ďalšie novinky, ale nebudeme všetko prezrádzať ☺“.

Riaditeľ festivalu tento rok pripravil pre ľudí aj ďalší festival a to Fotografický festival Tell it quick. „V tomto festival budú mať možnosti fotografi ukázať čo v nich je a to v jednotlivých kategóriách, ktoré budú jednotlivo mesačne zadávané.“ Festival, pretože je internetový, nemáte až také náklady na jeho prípravu. Našli ste aj partnerov, ktorí Vám s festivalom pomohli? „Áno. Veľkú vďaku má odo mňa agentúra Duna a agentúra Triad, ktorí sú našimi hlavnými partnermi. Taktiež sa chceme poďakovať všetkým reklamným a mediálnym partnerom za podporu. Festival nemá vysoké náklady, ale keďže chceme aby festival nebežal len na internete a aby sa všetci spolu stretli a slávnostne sa odovzdali ceny v jednotlivých kategóriách, preto sme požiadali o pomoc Stanicu Žilina-Záriečie, ktorá už bola už spomenutá.“ Veríme, že sa festival podarí, autori prinesú kvalitu a festival bude ešte lepší ako minulý rok.

Festival Kratkych filmov

Zdroj: Tell it quick
Publikoval: Redakcia GREGI.NET