Techno Up: Rozhovor Clodagh!

1. Ahoj Clodagh ako sa máš?

– Ahoj, mám sa naozaj dobre, ďakujem za opýtanie ;)

2. Si známa ako techno dj-ka. Akú hudbu si počúvala pred tým ako si sa dostala k technu? Aký štýl ta momentálne vystihuje?
– Vždy som milovala hudbu, ale techno som nepoznala, až pokiaľ som neprišla do Londýna v roku 1999. V írsku som predtým počúvala komerčnú popovú hudbu a mala som rada Indie a Rock. Navštívila som veľa koncertov, ako napríklad REM, Alanis Morrisette, Radiohead atď. Milovala som Nirvanu, Smashing Pumpkins, U2 atď. Po presťahovaní sa do Londýna som často chodila na trance parties, a neskôr som objavila undergroundovú techno scénu. Môj štýl je stále pumping, ale spomalila som tempo, hrám maximálne 135bpm. Hrám dobré zvuky, či to je techhouse,minimal,breaks, electro alebo techno, na tom nezáleží.


3. Si skôr známa v Čechách ako u nás. Clubbers ta mohli počuť minulý rok v Leopoldove. Ako vnímaš slovenské publikum. Je iné ako v Čechách alebo niekde inde vo svete?
– Clubberi na Slovensku sú perfektní, tak ako aj v Čechách alebo Bulharsku! Tí slovenskí majú veľmi veľa energie, milujú party, tanec a hlavne techno! Mám veľké šťastie že môžem hrať práve tu. Zakaždým keď som hrala na Slovensku bolo to neopísateľné, takže sa neviem dočkať kedy sa tam vrátim.

4. Si z Írska. Čo si myslíš o parties v Dubline. Je to iné ako v Londýne?
– Som z Írska, ale v Londýne žijem už dvanásť rokov. Moja rodina žije stále v írsku a ja chodím domov asi štyrikrát ročne na návštevu. Nehrala som v írsku už zopár rokov, takže nemôžem okomentovať súčasnú situáciu, ale kedykoľvek som tam hrala, bolo to šialené! Viete ako, Íri majú radi party hard! Haha! Hlavný rozdiel je, že v írsku musia parties končiť o druhej ráno, čo je veľmi smutné, ale zákon treba rešpektovať.


5. Aké to je hrať s hviezdou ako je Carl Cox?
– Hranie s Carlom Coxom bolo úplne skvelé, on je veľmi inšpirujúci DJ a veľkolepý človek. Myslím, že Carl už hrá viac ako 30 rokov, na toto niet čo povedať, len vysloviť rešpekt jeho motivácií a energii pre hudobnú scénu. Navyše hrá vždy len pre ľudí a len pre nich, lebo oni sú číslo jedna, a to je fantastické. Som veľmi rada, že som si mohla zahrať s takými Djs ako sú Dave the Drummer, Chris Liberator, Thermobee a Jeff Amadeus z londýnskeho undergroundu, pretože ma ovplyvnili v mnohých smeroch a všetci ostali moji priatelia.

6. Hráš radšej v menších kluboch, alebo na veľkých parties a festivaloch?
– Úprimne, vôbec to neriešim, pokiaľ sú ľudia čo sa chcú baviť a je kvalitný zvuk. Som najšťastnejšia osoba na svete keď vidím ľudí baviť sa a bláznivo tancovať, či je ich 5 alebo 5000, aj keď pri tom väčšom počte zažijete silný bzukot masy, ktorá na vás kričí, hehe!


7. Aké úspechy si dosiahla v poslednej dobe?
– Momentálne som veľmi motivovaná svojou hudbou. A tak ako väčšina Djs, mám aj druhá prácu. Venujem sa detskej charite v Londýne, ale mam super šéfku, vďaka ktorej mi ostáva čas aj pre muziku. To mi veľmi pomohlo, takže práve pracujem na niečom špeciálnom, čo uzrie svetlo sveta budúci rok, dúfajme!


8. Na čo sa môžeme tešiť v Ružomberku na Techno Up 5?
– Pripravím si exkluzívny set špeciálne pre Techno Up 5! Očakávajte veľa energie, zábavy a super hudby! :)


9. Chces niečo odkázať cluberom ktorí sa tešia na tvoj set v Ružomberku?
Hey! Už sa neviem dočkať na svoj návrat na Slovensko, party to bude drsná, takže buťe pripravený tancovať na najlepšiu Techno music! Vidíme sa čoskoro :)

10. Verím, že si to na Techno up 5 užiješ. Ďakujem za rozhovor a prajem ti veľa šťastia v budúcnosti.
– Ďakujem veľmi pekne. Naozaj sa na túto party teším!

TECHNO UP 5 22.10.2011
Športová hala Koniareň, Ružomberok
Clodagh /IRL/, Bas Mooy /NL/, Ben Glendon /IRL/, Michal Breeth, Boss, Grining, Derma, Datel, Mash.
Predpredaj v sieti Ticketportal.

Techno Up

Zdroj: Techno Up
Publikoval: Redakcia GREGI.NET