Talentovaný rapper Tomy Kotty pokrstil odvážny videoklip: Tlieskala mu Tina, Anita Soul i Barbora Švidraňová!

Slovenská hip-hopová scéna je bohatšia o nový multitalent. TomyKotty tancuje, hrá v divadle, no predovšetkým sa venuje hudbe a skladaniu textov. Ako sám hovorí, miluje umenie vo všetkých formách. Pred pár dňami pokrstil v podniku ICON COFFEE & LOUNGE na Dunajskej ulici videoklip k piesni “NE“. Mladého rappera prišlo podporiť množstvo vychytených spevákov, i jeho krásna priateľka Vierka Ayisi s otcom. 

“NE“ ako nesúhlas voči nezdravým veciam v spoločnosti

Tomy Kotty piesňou “NE“, ktorej súčasťou je emočne silný klip, demonštroval, že jeho hudobná tvorba nekĺže po povrchu, ale ide do hĺbky. Rapper sa rozhodol širokej verejnosti predstaviť ako človek hľadajúci skutočné hodnoty. „NE je mojou osobnou výpoveďou, snahou poukázať na to, čo sa mi nezdá vôbec v poriadku. Spoločnosť je nadstavená na povrchnosť, rieši sa, kto ako vyzerá, čo má na sebe. Pritom ľuďom uniká skutočná podstata vecí“, hovorí Tomy. V krátkom názve jeho songu je tak zašifrovaný protest voči nezdravým hodnotám, s ktorými súvisí i odsudzovanie či šikana druhých na základe ich výzoru. Rapper je presvedčený, že niektoré médiá často veci zhoršujú, miesto toho, aby ľuďom otvárali oči. „Sme zaslepení pozlátkom, čítame časopisy, v ktorých sa píše o celebritách, pozeráme sa na bezduché programy. Unikajú nám dôležité veci, ako napríklad, kto a ako riadi náš štát, čo sa naozaj deje vo svete“, myslí si Tomy, ktorý už na seba upozornil piesňou “Obyčajný deň“, kde si zarepoval spolu s rapperom Rakbym. Mladý muž však nechce nikomu radiť ako má žiť: „Nepoučujem, umelci by mali byť však tí, čo nastavujú spoločnosti zrkadlo. Ja som sa rozhodol vnímať a riešiť veci inak ako väčšina. Kto chce, sa pridá.“ 

Na hudbe k piesni Tomy spolupracoval slovenským hip-hopovým producentom a DJ-om JL Beatsom, ktorému sa veľmi dobre darí v zahraničí. JL Beats spolupracuje napríklad s vydavateľstvom Maybach Music Group či s rappermi z Chicaga a Francúzska. „S nahrávkou som veľmi spokojný, konečne som spolupracoval na niečom domácom,“ hovorí len 22- ročný DJ.

Vnútorní démoni a krásna Vierka Ayisi

Videoklip k piesni NE je plný metafor. Kto čaká zábery na drahé autá či obnažené tanečnice, ako to v mnohých videoklipoch rapperov býva, zostane sklamaný. Ani pri tvorení klipu Tomy Kotty nezaprie dušu umelca. Hranie mu je blízke, a tak si čas pred kamerou poriadne užil. Hoci je dej videoklipu, či skôr vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu depresívne, viac ako trojminútové dielo tak vôbec nepôsobí. Zaujímavá réžia a kvalitná kamera robia svoje, rovnako i prekvapivé finále. „V klipe vystupuje albín, ryšavé dievča či potetovaná žena, všetko typy, ktoré sa na prvý pohľad odlišujú od väčšiny a za svoj výzor bývajú odsudzovaní, pritom nikto nevie, akí sú v skutočnosti“, hovorí Tomy. Ten je v klipe tiež odsudzovaný za svoje názory a bojuje s vnútornými démonmi. Vyslobodí ho až Vierka Ayisi stvárňujúca alter ego pokoja, duševnej rovnováhy. Tanečníčka a speváčka sa v klipe neobjaví náhodou, spolu s Tomym tvoria pár. „Vierka má triezvy pohľad na svet, je to harmonická bytosť. I v skutočnom živote pri nej nachádzam mier a porozumenie“, vyznáva sa Tomy.

fredy_vierka_tomy

Krstilo sa syrom!

Tomy Kotty sa rozhodol, že klip pokrstí netradične – syrom! Obrazovku v podniku ICON COFFEE & LOUNGE, na ktorej sa odpremiéroval videoklip NE, tak jeho blízki obhádzali práve touto pochúťkou. Tomy sa netají tým, že je rodinne založený, a tak sa krstu ujala i jeho milovaná mama a ďalší členovia rodiny. K nim sa pridala Vierka i jej otec Fredy Ayisi. “Tomy má od Boha veľký talent, je to nadaný hudobník. Prajem mu, aby sa jeho tvorba dostala medzi ľudí a mohol sa s nimi podeliť o svoje názory“, poprial Tomymu Fredy, ktorý nielenže svojej dcére priateľa schvaľuje, ale si s ním veľmi dobre rozumie. Trio spája vášeň k joge, duchovno i striktné vegetariánstvo. Ak by sa teda Tomy niekedy rozhodol Vierku požiadať o ruku, je celkom isté, že od Fredyho dostane požehnanie.

krst-syrom

Podpora krásnych speváčok

Tomy stihol na seba strhnúť pozornosť uznávaných umelcov, ktorí už majú hudobné začiatky dávno za sebou. Mladý talent prišli podporiť speváčky Anita Soul, Tina i Barbora Švidraňová. Krásne interpretky nešetrili na rappera chválou.,,Tomy vie veľmi dobre čo robí, ma to v hlave upratané. Teším sa na jeho ďalšiu tvorbu,“ prezradila Tina, ktorá si napriek materským povinnostiam našla čas podporiťrappera v jeho veľký večer.Po divadelnom predstavení na krst dobehla i herečka a speváčka Barbora Švidraňová. „Tomy má krásny hlas a je magnetom na ženské publikum. Verím, že sa mu bude dariť,“ povedala známa červenovláska. Zaujímavosťou je, že práve s jej bratom Šimonom Švidraňom tvorí mladý rapper umelecké zoskupenie Art Priority. „Tomy bude hosťovať aj na mojom pripravovanom albume, zaspievame si spolu v piesni Dobré dievča,“ prezradila veľkú novinu Barbora. Okrem spomínaných dám prišli Tomyho podporiť i spevák Matěj Vávra či rapper Palermo.

Zdroj: Barbora Šugárová, PR manažérka