Tak toto musíte vidieť! Lavagance s novým Gabrielom!

Skalní fanúšikovia skupiny Lavagance oslavujú sviatok. Po mesiacoch čakania sa dočkali. Pýcha domácej hudobnej scény prináša nový videoklip k svojmu aktuálnemu singlu Gabriel.

Magická atmosféra, charizmatickí hudobníci, text „zakódovaný“ do metafor, neslovenský zvuk i prvotriedne obrazové spracovanie skladby – Lavagance opäť dvíha latku svojej tvorby o poriadny level vyššie – https://www.youtube.com/watch?v=4laiCULSXaE

Magická skladba si zaslúži i magický videoklip. Preto si fanúšikovia môžu 8 mesiacov po premiére piesne o archanjelovi Gabrielovi pozrieť aj video, prostredníctvom ktorého chce Lavagance priblížiť a vysvetliť špecifický metaforický text. „Je to pradávny príbeh o princovi Gabrielovi, ktorý sa z lásky k ľuďom rozhodol stať anjelom,“ znie odpoveď autora Mareka Rakovického, speváka Lavagance, na otázku: „Čo chcel autor skladbou povedať?“ Špeciálne pre fanúšikov sa Marek rozhodol pôvodný anglický text piesne prebásniť do slovenčiny:

Text piesne Gabriel:                                     

There’s a lighting coming out there
beyond the horizont, the horizont
What do you think will happen next?
What will be the answer,
the answer

You don’t have to become a man of silence
to give him a hand

Will we try to run away
there’s nowhere to anyway
Like bright night stars
vanished with morning ray of light,
morning ray of light

Is your Gabriel still standing behind you

You don’t have to become a man of silence
to give him a hand

There’s a lighting coming out there
beyond the horizont, the horizont
What do you think will happen next?
What will be the answer,
the answer

You don’t have to become a man of silence
to give him a hand
to give him a hand

You don’t have to become a man of silence
to give him a hand

„Keď som prvýkrát počul demo, tak ma posadilo do stoličky, a bol som úplne nadšený. Som rád, že Lavagance ukázali ďalšiu zo svojich hudobných tvárí a potvrdili svoj štýlový rozhľad,“ opisuje svoje dojmy zo singla Gabriel manažér kapely Miloš Oríšek, na podnet ktorého vznikla slovenská verzia textu. Ako dodáva, keď prišlo na otázku, kto ku skladbe nakrúti videoklip, partička Lavagance sa jednohlasne zhodla na dvornom režisérovi Braňovi Špačkovi. „Braňo je priamočiary človek, a mám na ňom rád, že z ničoho nerobí prílišnú vedu. Ak aj vznikne nejaký problém, tak sa vlastne veľmi rýchlo ukáže, že žiadny problém nie je, a všetko sa dá vyriešiť. Aj napriek svojej profesionálnej histórii sa netvári ako majster sveta, a ku každému pristupuje pokorne, pragmaticky a bez zbytočnej teatrálnosti,“ dodáva spokojne manažér.

„Urobili sme spolu klip Miles, pri ktorom som mal pocit, že sa nám to podarilo,“ spomína režisér Braňo Špaček na vydarenú spoluprácu v podobe videa, ktorý sa uchytil i v medzinárodnej rotácii MTV. „Neskôr pri klipe Orthodox Experience viac faktorov spôsobilo, že to nebol moc dobrý klip. Bola už zima a aj technologicky sme neboli až tak dobre vybavení. Pri ďalšom klipe See You in My Dreams sme mali natočený krásny materiál, ale bolo ho príliš veľa, a nepodarilo sa mi nájsť kľúč k nemu a spraviť z toho naozaj dobrý klip,“ hodnotí Braňo. Na margo najnovšej spolupráce napokon dodáva, že počas výroby klipu Gabriel sa snažil jednoducho a čo najvernejšie vystihnúť myšlienku i atmosféru skladby, k čomu si dopomohol motívom hojdačky nad Dunajom, príbehom dievčiny, ktorá si ju vyrobila, a jej anjelom, ktorý ju po celý čas z bezpečnej vzdialenosti stráži. Či sa zámer podaril, nech posúdia fanúšikovia Lavagance a milovníci kvalitnej hudby sami.

KREDITY:
Lavagance: Gabriel /VIDEOKLIP/
Autor hudby: Marek Rakovický, Michal Kuric
Autor textu: Marek Rakovický
Účinkujú: Katarína Janečková, Vincent Šušol, Róbert Dando, Mário Smashing, Viliam Bujnovský, Marek Rakovický a Hojdačka.
Režisér:  Braňo Špaček,
Produkcia: www.plaftik.com
Kamera: Brano Špaček,
Strih: Rado Dúbravský
Supervízia, colorgrading : Juraj Demovič
Letecké zábery: FOXON, s.r.o.
Spolupracovali: Na Hrane, Divadlo J. G. Tajovského Zvolen, Hornbach Bratislava

Zdroj: SOUL FOR SHOW,  www.soulforshow.skwww.facebook.com/soulforshow