Tajemství Easy Life: neřešit a být šťastný. Objev britské scény se představí v Praze.

Britští Easy Life vytváří hudbu, prostřednictvím které hlásají, že skutečnou cestou ke štěstí je nechat věci plynout a žít okamžikem. Berou si to nejlepší z optimistického jazzem nasáklého gospelového rapu Chance The Rappera i žánrovou neuchopitelnost a drive Glass Animals. Svůj debut teprve chystají, ale už teď se o nich mluví v superlativech. V pražském Rock Café kapela zahraje 30. března 2020. Vstupenky (440 Kč) jsou v prodeji na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster. 

Hlavní motor formace tvoří zpěvák Murray Matravers. Toho doplňuje Sam Hewitt (baskytara, saxofon), se kterým se Matravers potkal ve swingové kapele na střední škole. Dvojice později přibrala další tři členy. Každý z nich přinesl vlastní hudební vlivy a společně vytvořili všem žánrům otevřené těleso, které si rychle získalo pozornost kritiky i posluchačů.

Na svém kontě má parta z Leicesteru zatím jenom sérii prvních hitů jako Nightmares nebo Pockets, už teď o nich vlivná hudební média nešetří chválou a jejich instagramový účet sleduje i známý rapper Kevin Abstract ze skupiny Brockhampton. „Svým procítěným jamováním a geniálními popovými refrény udávají trendy,“ komentuje jejich hudbu magazín NME a server DIY přidává: „Sebejistí a charismatičtí. Easy Life míchají dohromady hip-hop, jazz i prvky indie a vytvářejí tak nový povzbuzující balíček.“

„Chceme vzdorovat všem tlakům a nástrahám, které se na nás valí v moderní době. Easy Life pro nás představuje útěk a nekončící optimistickou cestu, po které kráčíme,“ komentuje název kapely frontman. Easy Life se nesnaží být přehnaně političtí, hloubaví ani filozofičtí, přesto se nevyhýbají vážným tématům, jakými jsou mužské duševní zdraví (Nightmares) nebo budoucnost naší planety (Earth). Dělat co je baví bez předem vymyšleného plánu je základním principem, na kterém Easy Life staví.

Zdroj: TS