Sziget 2012: Jedenástka nových účinkujúcich!

Naozaj veľké mená: Korn – metalová ikona, ktorá bude prezentovať svoj najnovší album; The Vaccines – podľa všetkého jeden z najlepších indie objavov minulého roku; Magnetic Man – legendárny vládcovia dubstepu; Two Door Cinema Club; Steve Aoki; Axwell; Beatsteaks; dEUS; Ministry; Bebel Gilberto; Caro Emerald… všetko, na čo si len spomeniete.

Je tomu už 20 rokov, čo sa kapela Korn vyšplhala na vrchol metalového sveta a týmto chlapíkom z Kalifornie sa darí udržať si svoje miesto na špičke dodnes. Kapela predala desiatky miliónov albumov, získala dve ceny Grammy a je považovaná za stálicu súčasnej rockovo-metalovej muziky. Na festivale Sziget sa chystajú predviesť svoj najnovší album „The Path of Totality“, ktorý sa nesie v duchu dubstepovo-metalovového šialenstva.

The Vaccines sú podľa BBC, vďaka ich prvému albumu „What Did You Expect From The Vaccines?“, jednou z najperspektívnejších kapiel roku 2011. Táto londýnska indie-rocková gitarovka už stihla byť nominovaná na niektoré významné ocenenia a tento rok v marci jej členovia začnú s prácou na novom albume.

Dubstepoví hrdinovia Artwork, Benga a Skream spojili svoje sily a vytvorili legendárne zoskupenie Magnetic Man. V roku 2010 nahrali spoločne prvý štúdiový album, ktorý zožal okamžitý úspech. Ponuka 3 v 1 býva vždy veľmi lákavá, a preto sa pripravte sa na ďalší vynikajúci koncert na festivale Sziget!

Steve Aoki má japonské korene, žije v Kalifornii a momentálne je považovaný za majstra na ectro-housovej scéne. Jeho debutový album „Wonderland“ vyšiel tento rok v januári. Pracoval aj na remixoch pre kapelu Franz Ferdinand a Justice. DJ a producent v jednom je zakladateľom nahrávacieho štúdia studia Dim MAK Records presláveného na celom svete.

Už dlhé roky si nedokážeme predstaviť vrchné priečky DJ rebríčkov bez mena Axwell. Je členom svetoznámej švédskej housovej skupiny Swedish House Mafia a patrí medzi najaktívnejších prispievateľov na škandinávskej elektronickej hudobnej scéne.

Two Door Cinema Club je v súčasnosti jedna z najobľúbenejších anglických indie kapiel. Sú ľahko počúvateľná gitarová kapela, ktorá sa nebráni ani elektronickým zvukom. Počas svojho fungovania si už stihli zahrať aj na najväčších festivaloch a momentálne pracujú na svojom druhom albume.

Pokiaľ hľadáme kombináciu zábavy a punk-rocku vymykajúcemu sa klasickým šablónam, mali by sme upriamiť svoju pozornosť do Nemecka. Beatsteaks existujú už viac ako 15 rokov, nahrali 7 albumov a ich track “’House of Fire“ z ich nového albumu bol dokonca vybraný do filmu Transformers III.

Medzi obľúbencov na festivaloch patrí rozhodne aj nesmrteľný rockový kult z Antverp, kapela dEUS. Je to jedna z mála kapiel, ktorá dokáže dokonalo skåbiť hnev aj melanchóliu valiacu sa z ich štúdiových nahrávok aj pri živom hraní.

Syntetizátory, strojovo presné gitarové riffy, neskutočné tempo a industriálny metal Vás zbavia vedomia. O kapele Ministry toho viac vedieť nepotrebujete. Takmer po 3 rokoch odmlčania nahrali nový album a sú pripravení opäť zaútočiť.

Caro Emerald je jednotkou na holandskej hudobnej scéne. Táto nu-jazzová senzácia získala už niekoľko ocenení. Kombinuje grooving jazz so swingom a tangom takým spôsobom, že si jej hudbu v momente zamilujete aj keď nie ste priamo jazzový fanúšik.

Úžasný hlas, skvelá charizma a nominácie na ocenenie hudobnej ceny Grammy. Tak by sme charakterizovali speváčku Bébel Gilberto, často spájanú s brazílskym hudobným štýlom bossa-nova. Brazílska speváčka kombinuje hudbu z okolia Bahia s elektronickými prvkami. Jej posledný album „All in One“ bol v roku 2009 nominovaný na cenu Grammy v kategórii „najlepší album súčasnej svetovej hudby“.

Viac informácií o festivale Sziget a predpredaj vstupeniek nájdete na www.szigetfestival.sk.

Zdroj: Sziget
Publikoval: Redakcia GREGI.NET