Sziget 2011: Festival otvorí Prince!

19. ročník najväčšieho stredo a východoeurópskeho multikultúrneho festivalu Sziget v Budapešti otvorí svoje brány a prístavy návštevníkom  presne o dva týždne 8. augusta. V deň 0, teda 9. augusta, bude hlavné pódium patriť americkému hudobníkovi menom Prince.

Na festivale Sziget sa v roku 2011 na 11 pódiách predstaví viac ako 200 účinkujúcich z celého sveta. Organizátori aj tento rok dokázali vyskladať mimoriadne pestrý program, a na svoje si teda prídu fanúšikovia všetkých žánrov.

9.-15. augusta sa v Budapešti predstavia Chemical Brothers, Pulp, The Prodigy, Dizzee Rascal, Motorhead, Richie Hawtin, Good Charlotte, Manic Street Preachers, Kaiser Chiefs, Kasabian, Marina and the Diamonds, Gogol Bordello, Gotan Project, La Roux, Interpol, Trentemoller a mnohí ďaľší, ktorích kompletný zoznam nájdete na www.szigetfestival.sk.

Headlinerov a veľkých mien má Sziget festival veľa. Každé jedno meno na programe má teraz obrovskú motiváciu vyrovnať sa svojim vystúpením človeku nízkeho vzrastu, ale obrovského svojím talentom a húževnatosťou.

Prince vydal svoj prvý album For You v roku 1978. Odvtedy mu takmer každý rok vyšiel ďaľší. Po niektore roky aj dva, či tri. Ďaľšie stovky singlov má nahraté len v súkromnom archíve. Ako sám hovorí, nemôže vydať všetky svoje nápady, lebo by musel vydať album asi tak každých desať dní.

Prince hudbou žije, a hudba žije v ňom. Je to počuť na každej z jeho platní. Ak počúvate Princa máte pocit, že on a hudba sú jedno. Ak máte šancu vidieť ho hrať naživo, máte podozrenie, že to nebude len pocit.

Umelec známy ako Prince je priamo zodpovedný za vznik Mineapolisského zvuku, akéhosi koktejlu funku, rocku, popu, R&B a New Wave.

V roku 2004 bol Prince uvedený do Rock&rollovej siene slávy, na svojom konte má desať platinových platní a sedem cien Grammy, jeden Zlatý glóbus a jedného Oscara.

Vstupenky na samostatný Prince-ov koncert, tak ako aj permanentky na samotný Sziget festival 2011 si môžete zakúpiť online na www.tixy.sk.

Zdroj: Sziget 2011
Publikoval: Redakcia GREGI.NET