Svidnícki volejbalisti sa pred finále pohára vyzliekli!

Volejbalisti VK Slávia Svidník sú aktuálne v kurze. Po obhajobe prvenstva po základnej časti postúpili premiérovo do finále Slovenského pohára a predovšetkým nežnejšiu časť publika potešili šteklivými fotografiami. Iba v rifliach sa postavili pred objektív fotografa Rada Zelizňáka, aby si vyskúšali úlohu modelov.

Kamil Feno

Prvú ochutnávku záberov pustili hráči na svetlo sveta prostredníctvom sociálnych sietí a od stredy je v predaji 15-stranový kalendár zachytávajúci zverencov trénera Jaroslava Vlka v pózach, ktoré fanúšikovia spod vysokých sietí zo športových hál nepoznajú. „Nikto z nás podobnú skúsenosť s fotením nemal, preto sme to vzali ako výzvu. Mali sme iba jedinú podmienku, aby sme sa v ateliéri nestretli všetci spolu, lebo by sme nič nenafotili. Chodili sme po piatich a užili sme si naozaj kopec zábavy, či už pri fotení, alebo neskôr v diskusiách na internete. Na jednej strane sme sa odreagovali od volejbalových povinností a zároveň verím, že to pomôže ďalšej propagácii klubu,“ vysvetľoval kapitán VK Slávia Svidník Kamil Feňo.

Lubor

Jeden z najskúsenejších hráčov Slávie považuje fotografie v kalendári za hranicu, kedy mužstvo neprekročilo hranicu vkusu s tým, že do pikantnejších póz nikto z tímu ísť nechcel. Ako K. Feňo dodal, otázka scén v ešte skromnejšom oblečení nie je o odvahe, ale v kabíne sa zhodli, že v ich prípade by sa atraktivitou, napr. pezinským volejbalistkám, mohli rovnať iba ťažko. „Moja priateľka je tolerantná. Poznala zámer, s akým sme do ateliéru išli, preto som s tým doma žiadny problém nemal,“ odpovedal K. Feňo s úsmevom na otázku, či mu blesková kariéra modela nezasiahla do súkromia.

Lubos Macko

Miláčikom nielen svidníckych fanúšičiek je bombardér Marek Malina. Pri jeho nekompromisnom servise, alebo útoku na sieti tuhne súperom v žilách krv. Výsledok jeho pózovania pred fotoobjektívom však vyvolal opačný efekt – zvýšený pulz dám. „Najskôr som sa nad nápadom nechať sa nafotiť iba v rifliach pousmial a pravdupovediac, ani som nevedel, čo mám od toho očakávať, ale nakoniec sme si užili kopec srandy. Priznám sa, že patrím medzi hanblivejšie typy, predsa sme športovci, ktorí sa živia volejbalom, nie modelingom, no postupne som si na prítomnosť spoluhráčov, aj ich poznámky, zvykol a s každým záberom som sa cítil uvoľnenejšie,“ opísal svoje skúsenosti z fotenia volejbalovým povolaním smečiar Marek Malina.

Marek Malina

V jeho prípade si fotografie na internete vyžiadali netrpezlivé slečny, ktoré najskôr rozbehli sms kampaň a vzápätí sa pustili do „likeovania“ pod fotografiou, pričom svoj obdiv k študentovi Prešovskej univerzity dávali najavo priamo bez zbytočných diplomatických fráz. „Zo začiatku som debaty na Facebooku veľmi nesledoval, až keď Kamzík (Ľubo Závacký, poz. red.) napísal – My chceme Malinu, my chceme Malinu!, som sa začal viac zaujímať o to, čo kto píše. Pri niektorých komentároch dokonca obdivujem odvahu ľudí, čo všetku sú ochotní verejne priznať,“ smial sa Marek Malina.

Radoslav Szaraz

Napriek úspechu s kalendárom, keď viaceré fotografie skončili v dievčenských počítačoch ako nastavené pozadie, hráči sa na prestup do sveta modelingu nechystajú. „Po zábave, ktorej naozaj nebolo málo, sa už sústreďujeme iba na volejbalové povinnosti. V nedeľu nás čaká finále Slovenského pohára a bol by som radšej, keby si ma ľudia pamätali ako jeho víťaza, a nie iba z fotografií,“ dodal v dobrej nálade M. Malina.

Tomas Skasko
Sport

Zdroj: Imrich Makó, PR a produkčný manažér / GRAND STUDIO, s.r.o.
Foto: Rado a Erika Zelizňak
Publikoval: Redakcia GREGI.NET