Svetový úspech Celeste Buckingham: Debut v prestížnej hitparáde Billboard Mainstream TOP 40 Indicatior chart!

Pred troma rokmi si Amerika všimla speváčku Celeste Buckingham vďaka jej singlu Run Run Run. Úspech hitu vystrelil slovenskú hviezdu až do top trojice vtedajších objavov roka v hudobných cenách Radio Disney Awards. V týchto dňoch prichádza z USA ďalšia výborná správa o prelomovom úspechu našej speváčky za veľkou mlákou. Jej singel Crushin´ My Fairytale zaznamenal len pred pár dňami historický úspech. V celosvetovej konkurencii sa mu podarilo prebojovať sa do najprestížnejšej americkej hitparády, Billboard Chart!

Zdroj: Radio & Records (R&R)

V spoločnosti najväčších svetových hviezd

Tri roky po úspešnom vstupe na americký hudobný trh si Celeste Buckingham pripisuje na svoje konto ďalší veľký triumf. Len 20-ročnej slovenskej speváčke sa v týchto dňoch podarilo prebojovať do celosvetovo najprestížnejšieho a najsledovanejšieho amerického hudobného rebríčka Billboard!  

Talentovaná Slovenka sa tak po prvýkrát vo svojej hudobnej kariére ocitá v prestížnej hitparáde Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Chart v bezprostrednej blízkosti hviezd ako Taylor Swift, Ellie Goulding, Selena Gomez, Rihanna či Justin Bieber. „Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporuju v tom, čo robím. Dúfam, že pesnička bude naďalej stúpať hore a že sa Američanom bude páčiť moja tvorba,“ teší sa Celeste Buckingham.

Kým Európa počúva Hello, Amerika si zamilovala Crushin´ My Fairytale

V Európe Celeste tento mesiac predstavila svoj najnovší singel, pop-rockovú šoubiznisovú hymnu Hello https://www.youtube.com/watch?v=gln5T6R6JSQ.

V prestížnej americkej hitparáde, však aktuálne závratnou rýchlosťou stúpa singel Crushin´ My Fairytale https://www.youtube.com/watch?v=t-fCCC3fxRU, ktorý mal v Európe premiéru koncom roka 2013. Americké rádiá a verejnosť však zaujal až teraz.

Pre Celeste, všetkých spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy BILLBOARD.COM. Konkrétne The Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hraností skladieb hlavných referenčných rádií v USA s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio),“ vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.

Z 39. miesta na priečku číslo 36

Debutový vstup slovenskej speváčky bol v USA oficiálne zaznamenaný a zverejnený v Billboard Chart 22. marca 2016. Podľa aktuálnych výsledkov singel v hitparáde poskočil o ďalšie tri priečky vyššie, na 36. miesto.

O singli Crushin´ My Fairytale

Singel Crushin´ My Fairytale vyšiel na speváčkinom druhom sólovom albume Where I Belong (2013) vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group. Rovnako ako Celestine predošlé hity, vznikal z jej vlastného pera. Ruku k dielu priložil i Američan Jon White, ktorý spolu s ňou písal tiež starší duet so sestrou Carmel GONE. Produkčne zastrešili Crushin´ My Fairytale David Garcia a Brian Foraker z Nashville, Tennessee.

KREDITY – Celeste Buckingham:  Crushin‘ My Fairytale
Music & Lyrics: Celeste Buckingham and Jon White
Producers: David Garcia and Brian Foraker
Vydavateľstvo: Buckingham Entertainment Group B.E.G. s.r.o.

Celeste_

Čo je BILLBOARD?

Billboard je prestížny americký týždenník, ktorý sa stal bibliou hudobného priemyslu. Zverejňuje viaceré svetovo uznávané hudobné rebríčky, ktoré na týždennej báze sledujú popularitu skladieb a hudobných albumov v rôznych kategóriách.

Najpopulárnejším rebríčkom je Billboard Hot 100, ktorý hodnotí sto najpopulárnejších skladieb bez ohľadu na žáner. Billboard 200  je obdobný rebríček pre hodnotenie predaja hudobných albumov.

Viac info: www.slavica.cz/ | www.celestebuckingham.com/ | www.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial

Zdroj: Agentúra SLAVICA